30-33 bin TL PC toplama

Hocam yine aynı kapıya gelin di iğde.
Ana parçalar aynı, ssd ve kasa değişti sadece.
Arkadaş bu parçaları aldı diyelim. Pc konusunda pek bilgisi yoktur, montajını kendisi yapamayacak herhalde. Mecburen bir bilgisayarcıya verecek.
Böyle bir sistemin montajını minimum 1000₺'den aşağı da yapmazlar. Etti 41.000₺
Birde güven sorunu var tabii. Her yere böyle bir sistem verilmez.
Ne gerek var ki o riske girmeye.
Şu sistemde anakartı B650, işlemciyi 7800X3D, Ssd yi'de Kingston NV2 ile değişsin, birde Thermalright Assassin X120 soğutucusu eklesin 40.500₺ oluyor.

Neden bir daha o eziyete girsin ki, montajı yapılmış halde gelecek sistem. Direk tak çalıştır olur.
@muslim611 siz ne dersiniz?
Ekran kartı ve soğutucu takılı gelmeyecek.

Hocam yine aynı kapıya gelin di iğde ne farketti ki?
Ana parçalar aynı, ssd ve kasa değişti sadece.
Arkadaş bu parçaları aldı diyelim. Pc konusunda pek bilgisi yoktur, montajını kendisi yapamayacak herhalde. Mecburen bir bilgisayarcıya verecek.
Birde güven sorunu var tabii. Her yere böyle bir sistem verilmez.
Şu sistemde anakartı B650, işlemciyi 7800X3D, Ssd yi'de Kingston NV2 ile değişsin, birde Thermalright Assassin X120 soğutucusu eklesin 40.500₺ oluyor.

Neden bir daha o eziyete girsin ki, montajı yapılmış halde gelecek sistem. Direk tak çalıştır olur.
RAM ve kasayı da değiştirin. 42.143 TL tutacak aynı sistem. Montaj, inanılmaz zor bir işlem değil aslında. Yapboz gibi düşünebilirsiniz. Youtube'da binlerce video var.

Ekran kartı ve soğutucu takılı gelmeyecek.

Ekran kartını takmakda ne var. Adam kablosunu bile yanına koyacak. Sadece ekran kartı anakarta takılacak. İnternetten bakılıp yapılabilir.
Kablolalamaları falan kolaymı yapmak öyle.
Sırf iki parça değişti diye o eziyete girmeye değer mi?
Bu zamanda böyle bir sistemi her bilgisayarcıya verilir mi öyle. Hırsızı var, bilmeyeni var.
O kadar para verecek adam yani ben olsam o zahmete girmem.
Yani toplama yapması için adına koyabileceği bir sebep yoktur bence.
Biz öneri yapıyoruz sadece burada, son kararı konu sahibi verecek tabii yine de.

RAM ve kasayı da değiştirin. 42.143 TL tutacak aynı sistem. Montaj, inanılmaz zor bir işlem değil aslında. Yapboz gibi düşünebilirsiniz. YouTube'da binlerce video var.

Corsair RAM ve FSP PSU'lu kasada kötü değildir ki hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yine aynı kapıya gelin di iğde ne fark etti ki?
Ana parçalar aynı, SSD ve kasa değişti sadece.
Arkadaş bu parçaları aldı diyelim. PC konusunda pek bilgisi yoktur, montajını kendisi yapamayacak herhalde. Mecburen bir bilgisayarcıya verecek.
Bir de güven sorunu var tabii. Her yere böyle bir sistem verilmez.
Şu sistemde anakartı B650, işlemciyi 7800x3D, SSD Yi'de Kingston NV2 ile değişsin, bir de Thermalright Assassin X120 soğutucusu eklesin 40.500₺ oluyor.

Hocam montajlı gelmesi tabii ki daha iyi olur benim için uğraşmamış olurum. Ancak YouTube'da izleyerek de halledebilirim. En kötü çalıştığım yerde teknisyenimiz var sürekli sök tak yapıyor o da yapabilir ama yine de en iyisi montajlı gelmesi tabii.

RAM ve kasayı da değiştirin. 42.143 TL tutacak aynı sistem. Montaj, inanılmaz zor bir işlem değil aslında. Yapboz gibi düşünebilirsiniz. YouTube'da binlerce video var.

Hocam 40 bine zor çıktım, sürekli bir şey çıktıkça fiyat yükseliyor o sebeple artık son fiyatım 40 olur daha da arttırmasam ekonomik olarak benim için dhaa iyi okur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam montajlı gelmesi tabi ki daha iyi olur benim için uğraşmamış olurum. Ancak YouTube da izleyerek de halledebilirim. En kötü çalıştığım yerde teknisyenimiz var sürekli sök tak yapıyor o da yapabilir ama yine de en iyisi montajlı gelmesi tabi.
Hocam inanın hiç bilmeyen biri için illallah ettiriyor. İlla ki bir yerde yanlış yapıyorsunuz.
Ama siz bilirsiniz yine de. Toplama yapılmaya gerekecek bir durum yoktur ortada bence.

Hocam montajlı gelmesi tabii ki daha iyi olur benim için uğraşmamış olurum. Ancak YouTube'da izleyerek de halledebilirim. En kötü çalıştığım yerde teknisyenimiz var sürekli sök tak yapıyor o da yapabilir ama yine de en iyisi montajlı gelmesi tabii.

Hocam 40 bine zor çıktım, sürekli bir şey çıktıkça fiyat yükseliyor o sebeple artık son fiyatım 40 olur daha da arttırmasam ekonomik olarak benim için dhaa iyi okur.
Son halini paylaştığım sistem 40.000 TL. 1 TL artırmanız gerekmiyor. Her parçası kaliteli. Aynı sistemi hazır alırsanız 42.000 TL üstü bir fiyatla karşılaşırsınız.

Son halini paylaştığım sistem 40.000 TL. 1 TL artırmanız gerekmiyor. Her parçası kaliteli. Aynı sistemi hazır alırsanız 42.000 TL üstü bir fiyatla karşılaşırsınız.

Emeğinize sağlık hocam. Peki bir şey sorsam, bende RX 480 8 GB var, şu sistemde ekran kartı olarak onu kullanabilir miyim, daha sonra maddi durum elverince daha iyi bir tane alırım.

Hocam inanın hiç bilmeyen biri için illallah ettiriyor. İllaki bir yerde yanlış yapıyorsunuz.
Ama siz bilirsiniz yine de. Toplama yapılmaya gerekecek bir durum yoktur ortada bence.

Hocam bana da öyle geliyor. Ama tüm seçenekleri değerlendiriyorum.

@Loyalty571 @UnFrGvnG @pawEn @Marix hocam hepimize çok teşekkür ederim çok uğraştırdım belki de ceza yemenize sebep oldum hakkınızı helal edin. Son yazdığıma da bir cevap verirseniz müteşekkir olurum.
Emeğinize sağlık hocam. Peki bir şey sorsam, bende RX 480 8 GB var, şu sistemde ekran kartı olarak onu kullanabilir miyim, daha sonra maddi durum elverince daha iyi bir tane alırım.

Son düzenleme:

@Loyalty571 @UnFrGvnG @pawEn @Marix hocam hepimize çok teşekkür ederim çok uğraştırdım belki de ceza yemenize sebep oldum hakkınızı helal edin. Son yazdığıma da bir cevap verirseniz müteşekkir olurum.
Hocam mantıklı aslında. Baya bir darboğaz yersiniz yani işlemciyi tam verimde kullanmazsınız ama kullanılırmı, tabiki de evet.
Oyun da oynarsınız, iş programlarınıda kullanırsınız fakat Rtx 4060 ile alacağınız performansı beklemeyin.
Eğer bu şekilde kullanırsanız, RTX 5000 serisinden alırsınız hatta. 4000 serisinden çok daha farklı teknolojileri olacakmış.
Ben olsam öyle yaparım hocam.

Geri
Yukarı