Ryzen 9000 serisi beklenmeli mi?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öbür ay 7950X3D getireceğim ama 9000 serisi sene sonuna çıkar deniyor; beklenmeli mi, direkt bunu alıp geçeyim mi?

Ben olsam beklerdim. Örnek vereyim, zamanında Samsung 840 serisi SATA SSD'ler vardı, ben beklemiştim ve 850 serisinden bir SSD almıştım. Beklemekten zarar gelmez bence.

Elindeki parçaları ve ne için kullanacağını yazarsan daha iyi yardımcı oluruz.
MSI Pro B650-S Wifi anakart var RAM daha almadım. Sıvı soğutucu Lian Li Galahad 2 360 mm. Ekran kartı için 5000 serisini bekleyeceğim fiyatları düşürürse 4080 Super alacağım fiyatlar düşmezse 3090 alırım. Kullanım amacı 3D tasarım ve After Effects gibi programlar.

O CPU serisi beklenmeli mi bu GPU serisi beklenmeli derken ağarç olursunuz, hiç bir şey alamazsınız. Devrimsel özellikleri olmayacaksa beklenmemeli; zaten ülkemizin ekonomisi malum, en ufak siyasi olayda döviz fırlar, sonra hiçbir şey alamazsınız.
Hali hazırda işim var parayı altına atıyorum birkaç aydan zarar gelmez.

MSI Pro B650-S Wifi anakart var RAM daha almadım. Sıvı soğutucu Lian Li Galahad 2 360 mm. Ekran kartı için 5000 serisini bekleyeceğim fiyatları düşürürse 4080 Super alacağım fiyatlar düşmezse 3090 alırım. Kullanım amacı 3D tasarım ve After Effects gibi programlar.

İş için kullanacaksan mecbur alacaksın zaten. Ayrıca çok farklı bir işlemci çıkarsa sarı siteden 7950x3d'yi en kötü yarı fiyatına satıp yeni çıkan işlemciyi alabilirsin ki kişisel fikrim böyle bir ihtiyacın olmayacağı. Ayrıca ben de 5000 serisinin güçlü ekran kartları olacağı ve 4000 serisine göre fiyat performans olacağını düşünüyorum.

İş için kullanacaksan mecbur alacaksın zaten. Ayrıca çok farklı bir işlemci çıkarsa sarı siteden 7950x3d'yi en kötü yarı fiyatına satıp yeni çıkan işlemciyi alabilirsin ki kişisel fikrim böyle bir ihtiyacın olmayacağı. Ayrıca ben de 5000 serisinin güçlü ekran kartları olacağı ve 4000 serisine göre fiyat performans olacağını düşünüyorum.
Ben pek öyle olacağını sanmam 4000 super serisi de makul bir fiyatlandırma ile gelmedi.

Ben pek öyle olacağını sanmam 4000 super serisi de makul bir fiyatlandırma ile gelmedi.
4000 serisi Frame Generation teknolojisiyle pazarlanan kartlar. Kas güçleri fiyatlarına kıyasla zayıf. 5000 serisinde Vram pazarlaması yapacaklarını ve fiyat performans olarak daha iyi olacağını düşünüyorum. Tabi ki bahsettiğim şey ucuz olacağı değil, 4000 balonlarına göre daha mantıklı performans verecekleri.

4000 serisi Frame Generation teknolojisiyle pazarlanan kartlar. Kas güçleri fiyatlarına kıyasla zayıf. 5000 serisinde Vram pazarlaması yapacaklarını ve fiyat performans olarak daha iyi olacağını düşünüyorum. Tabi ki bahsettiğim şey ucuz olacağı değil, 4000 balonlarına göre daha mantıklı performans verecekleri.
Ben bu seriye çok şaşırdım doğrusu eskiden kartları üstüne baya birşey katarak piyasaya sürerlerdi ama bunların eski serisine anca 5 10 FPS farkı var. 1080 Ti ve öncesi uzun süre güçlü kalabilmişti ama bu 4000 serisi 4K oyunculukta şimdiden fısmaya başladı. Güya 8K oyunculuğa giriş kartı olacaktı bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı