Çözüm Ryzen mobil işlemcilerin boot süresini kısaltma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yaklaşık 8-9 aydır kullanmakta olduğum ASUS laptop'umda, aldığımdan beri süregelen bir sıkıntı vardı. Normal kapatıp açtığımda boot süresi 5-10 saniye iken yeniden başlatarak kapatıp açarsam bilgisayar kendini yaklaşık 4-5 dakikada boot edebiliyordu.

Dün burada araştırma yaparken Lenovo Legion 5 Yeniden Başlatma Uzun Sürüyor bu konuya denk geldim. İşlemci modelleri aynı ancak bilgisayar markaları farklı olduğu için çözüm olacağını düşünmemiştim. Ancak denemekten ne zarar gelir diyerek denemek istedim ve sonuç olarak problemim çözüldü. Artık yeniden başlattığımda boot süresi maksimum 20 saniye sürüyor. AMD Audio CoProcessor driver'ının sürümü sizde de 2.89.0.61 ise ve bilgisayarınız yeniden başlatmada çok uzun süre kalıyorsa çözümü şu şekilde;

1. Adım: Aygıt yöneticisini açın.
2. Adım: Sistem aygıtları bölümünden AMD Audio CoProcessor'a sağ tıklayıp cihazı kaldır deyin.
1605089138221.png

(Bu seçeneği tiklemeyi unutmayın.)

3. Adım: Bu dosyayı indirin ve bir klasöre çıkartın.
http://download.windowsupdate.com/c..._f9ad7a467d5facb5e457acbeb23631d981adf27d.cab
4. Adım: "amdacpbus.inf" adlı dosyaya sağ tıklayın ve yükle seçeneğini seçin.
Referans: @ardacaglayan (Çok teşekkür ederiz)
@Salih METİN

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı