Rehber S - Param güvende

serdarim35

Kilopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Yurtiçi Kargo- Operatör
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim gibi sahibinden.com herkes tarafından kullanılan popüler bir aracı web sitesidir. Bu konu da edindiğim bir kaç tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim. Bilindiği üzere yeni uygulaması devreye girdi GET (güvenli e-ticaret) işte burası biraz sorunlu neden diye soracak olursanız bunun bir örnek ile açıklamaya çalışacağım. Eksik bir bilgi var ise özür dilerim.

1. Aşama
X kişisi bir ürün satıyor get opsiyonu ile bende satışa sunduğu ürünü sipariş verdiğimi varsayalım ve iletişime geçelim. X kişisi ilanında üründe hiç bir şekilde sıkıntı olmadığını beyan etti. Sözüne itimat ederek anlaştık ve ödemeyi yaptık. Ve bir kaç gün sonra siparişini verdiğimiz ürün bize ulaştı. Bu arada ben satıcı ile baştan yaptığım anlaşma şu eğer ilanında ki üründe sıkıntı görürsem geri iade edeceğimi belirttim.

2. Aşama
Ürünü detaylı şekilde inceledim ve kontrolünü sağladım satıcının söylediği gibi herhangi bir sıkıntı olmadığına kanaat getirdim sonra sahibinden.com sitesine gidiyorum ve ürünü teslim aldığımı ve herhangi bir şekilde sıkıntısı olmadığını beyan ederek onayı vererek alış veriş işlemini tamamlıyorum.

3. Aşama
Ürünü teslim aldım inceledim denedim ve ilanda ki ile uyuşmadığını fark ettim. Bu durumda yaptığım işlem satıcı ile irtibat kurarak "üründe şu şekilde sorun var bu sebeple ürünü iade ediyorum." dedim. Sahibinden.com'a giriyorum ve sipariş onayına red veriyorum. Sahibinden.com bana Neden iade ettiğimi soruyor bende gerekli açıklamayı yazarak sipariş iptal işlemini tamamlıyorum.

Burada dikkat etmeniz gereken husus şudur siz ürünü aldıktan sonra hemen onay vermeyin aldığınız ürünü detaylı şekilde inceleyin ve beğenirseniz onay verin siz onay vermediğiniz sürece site otomatik onay verme gibi bir süreci yoktur.

Not:
S-param güvende hizmetini kullandığınız için site sizden 115 TL gibi bir tutar yanstıyor.

Bilgi paylaştıkca güzeldir yararı olursa ne mutlu bana :)

Hizmetin bedeli satış fiyatının genelde %10'u oluyor. Satılan ürüne göre bu oran değişiyor ve bununla ilgili bir liste sitede var. Ürün alırken çok faydalı, satarken çok zararlı bir sistem.
Elbette ama sanırım minimun tutar 115 TL olarak görünüyor.

Faydalı olduğu kısımlar vardır ama çoğunlukla faydasız. Açanlar komisyon bedelini ürünün üstüne koyuyor. Açmasını istediğiniz kişilerde açarım fakat üstüne hizmet bedelini koyuyor. Gerçekten çok fahiş fiyatlar alıyor sarı site komisyon bedeli olarak.

Faydalı olduğu kısımlar vardır ama çoğunlukla faydasız. Açanlar komisyon bedelini ürünün üstüne koyuyor. Açmasını istediğiniz kişilerde açarım fakat üstüne hizmet bedelini koyuyor. Gerçekten çok fahiş fiyatlar alıyor sarı site komisyon bedeli olarak.
Onu satan kişi belirlemiyor. Her türlü alıcı ödemek zorunda komisyonu.

Geri
Yukarı