Custom ROM S10 Plus One UI 6.0 Custom ROM'unda durum çubuğu nasıl ayarlanır?

Daha fazla  
Merhaba, Samsung S10 serisi için One UI 6.0 ROM kullanıyorum.

ROM'u hazırlayanlar S10 ve S10e modelleri için durum çubuğunu kamera konumuna göre düzgün yaptılar.

Fakat S10 Plus'ta batarya ve Wi-Fi gibi göstergeleri kamera deliği altında kaldığı için gözükmüyordu. ROM geliştiricileri S10 Plus için bu durumun düzeltilmesinin imkansız olduğunu söylediler.

Ben de akıl akıldan üstündür diyerek geliştiriciden düzenleme dosyasını istedim ve status_bar_indicator_corner_padding ve status_bar_height_portrait değerlerini kamera yanına gelecek şekilde milimetre olarak ayarladım ve düzelttim. Fakat bu sefer de, saat göstergesi sağ doğru kaymaya başladı.

Sorum şu; 1-] saat göstergesini nasıl sola alabilirim. Ben ayarlayacağım yeri bulamadım. Tek yöntem corner_padding değerini düzeltmek. Bu sefer de batarya ve Wi-Fi göstergesi kamera altında kalıyor.

Soru 2-) ekte görüldüğü gibi bildirim paneli açıldıktan sonra olan, kameranın yarısında kalan göstergeleri hangi dosyadan düzenleyebilirim.

Soru 3-) ilk resimde olan Spotify örneğinde görmüş olduğunuz gibi durum çubuğunun dolgusu biraz fazla. Bunu kısalttığımda bu sefer de göstergeler yukarı çıkıyor ve kamera hizasında hizalı durmuyor. Çaresiz kaldım.

Dosya Ekleri

• IMG-20240216-WA0010.jpg
    IMG-20240216-WA0010.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 115
  • IMG-20240216-WA0008.jpg
    IMG-20240216-WA0008.jpg
    162,6 KB · Görüntüleme: 99
  • IMG-20240216-WA0002.jpg
    IMG-20240216-WA0002.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 100
  • IMG-20240216-WA0004.jpg
    IMG-20240216-WA0004.jpg
    34,6 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleyen: Moderatör:
Sen sol tarafa aldığın için otomatik düzeltmeye geçti, bana dosyaları gösterirsen yardımcı olabilirim belki, ama onlar düzeltme yaptıkları için ayarlar bozulabilir bakmak ve incelemek gerekir, neden imkansız olduğunu sordun mu peki ?

Sen sol tarafa aldığın için otomatik düzeltmeye geçti, bana dosyaları gösterirsen yardımcı olabilirim belki, ama onlar düzeltme yaptıkları için ayarlar bozulabilir bakmak ve incelemek gerekir, neden imkansız olduğunu sordun mu peki ?
Evet. Samsung, kamera hap kesme desteğini Android 13 ve 14'te kaldırmış. Çünkü S10 Plus, Android 12'de kamera hap kesme desteğine sahip olan son telefondur ve belli bir yere kadar düzeltilir dediler. Dosyayı bir link haline getirebilirsem yükleyeceğim bağlantı olarak

Ekte verdiğim birinci görsel, şuan ki görünümün milimetre değerleri. Ben bu değerleri değiştirerek bu görüntüyü elde ettim. Diğer görsel ise Vendor dosyasının overlay klasöründe olan dimen değerleri. Bunlar da px olarak değer gözükmekte. Bunlara henüz dokunmadım saf halindeler

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240216_035347_MT Manager.jpg
    Screenshot_20240216_035347_MT Manager.jpg
    80,3 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_20240216_042440_MT Manager.jpg
    Screenshot_20240216_042440_MT Manager.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 39
Bu tür şeyler güvenilir mi banka vs uygulamaları fotoğraflar için s21 fenin desteği bitince çıkar mı hocam
3. Parti tanımadığınız insanların yaptığı yazılıma güvenmek, bir katilin size "sana bir şey yapmayacağım" demesi gibidir. Üreticinin orijinal yazılımını kullanın her zaman. Ben bu zamana kadar bir sorun yaşamadım ama belli de olmaz bu işler

hocam cihazı günlük olarak mı kullanıyorsunuz? bende de s10e var, ui 6.1 romu çıkınca kurmayı planlıyorum ama aklımda sorular var. sizin yaşadığınız sorunlar, çalışmayan özellikler varsa başka neler? orijinal 4.1 sürümü yerine bunu kurmayı tavsiye eder misiniz? ve cihaz performansı genel olarak nasıl? teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı