Saçlarım çok dökülmeye başladı

Saçlarımı 1.5 yıldır uzatıyorum, bayağı uzadı. Uzatmaya başladığımda Clear ile başladım ve 1.5 ay öncesine kadar onu kullandım fakat 1.5 aydır falan farklı bir şampuan kullanıyorum ve 3-4 haftadır saçlarım aşırı derece dökülmeye başladı. Clear kullanırken de dökülüyordu ama bu kadar da değil. Elimi her attığımda minimum 2 Max 4-5 saç geliyor. Tekrar Clear kullansam saç dökülmesi azalır mı? Bir de dökülme için ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçlarımı 1.5 yıldır uzatıyorum, bayağı uzadı. Uzatmaya başladığımda Clear ile başladım ve 1.5 ay öncesine kadar onu kullandım fakat 1.5 aydır falan farklı bir şampuan kullanıyorum ve 3-4 haftadır saçlarım aşırı derece dökülmeye başladı. Clear kullanırken de dökülüyordu ama bu kadar da değil. Elimi her attığımda minimum 2 Max 4-5 saç geliyor. Tekrar Clear kullansam saç dökülmesi azalır mı? Bir de dökülme için ne önerirsiniz?
kanka tek tavsiyem saçını kesmen olacaktır çünkü saç uzadıkça güçsüzleşir ben de uzun süre uzattım saçlarımı ancak döküldüğünden dolayı kesmek zorunda kaldım dökülme oldukça azaldı

Beslenme alışkanlığı saç dökülmesinde çok önemli. Son zamanlarda düzensiz besleniyorsan saç dökülebilir.

Kanka tek tavsiyem saçını kesmen olacaktır çünkü saç uzadıkça güçsüzleşir ben de uzun süre uzattım saçlarımı ancak döküldüğünden dolayı kesmek zorunda kaldım dökülme oldukça azaldı

Kısalttırsam peki? Şu anda çenemi falan geçiyor az kısaltayım mı? Çünkü kısa halime geri dönmek istemiyorum hiç rahat ve güzel değildi.
Beslenme alışkanlığı saç dökülmesinde çok önemli. Son zamanlarda düzensiz besleniyorsan saç dökülebilir.

Beslenme ile alakalı değil bence düzenli beslendiğimi düşünüyorum.

Kısalttırsam peki? Şu anda çenemi falan geçiyor az kısaltayım mı? Çünkü kısa halime geri dönmek istemiyorum hiç rahat ve güzel değildi.

Beslenme ile alakalı değil bence düzenli beslendiğimi düşünüyorum.
bence kesmelisin tek çare o gibi görünüyor ancak siz yine bir doktordan tavsiye alın derim

Hocam ben kesince azaldı gözle görülür fark vardı ben uyanınca yastığım saç doluyordu ama kısa tutuyorum artık saçlarımı ve yastığımda kesinlikle bir saça rastlamıyorum

Benim de eskisine göre çok daha az dökülüyor önceden yerlerde masamın önünde hep saç olurdu, şu an çok daha az var eskisine göre. Ben 2 kere uzatmıştım ilk uzattığımda da dökülüyordu sonrasında kısa kestirdim dökülmesi durdu. İkinci uzattığımda da dökülmeye başladı bu sefer eskisine göre biraz uzun bıraktım o yüzden dökülmeye devam etti bence.

Geri
Yukarı