Sağlam lisans sitesinden Office365 almak

Bulut1905

Centipat
Sağlam lisans güvendiğim bir site ve az önce Office 365 lisansı aldım. Mail ve şifre olarak gönderdiler bilgileri, mail şöyle [email protected] Office365'i indirmek için siteye maille giriş yapınca güvenlik için telefonumu kaydetmem gerekiyor. Sorum şu, bu tip bir maille ilk defa karşılaştım. Ben maile telefonumu eklerim ama bu mail başka yerlerde de kullanılıyor olabilir diye çekindim. Gmail gibi olsa sitesinden giriş yapar bakarım ama bu mailin giriş yapıp bakabileceğim sitesi bile yok sanırım. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:
Sağlam lisans güvendiğim bir site ve az önce Office 365 lisansı aldım. Mail ve şifre olarak gönderdiler bilgileri, mail şöyle [email protected] Office365'i indirmek için siteye maille giriş yapınca güvenlik için telefonumu kaydetmem gerekiyor. Sorum şu, bu tip bir maille ilk defa karşılaştım. Ben maile telefonumu eklerim ama bu mail başka yerlerde de kullanılıyor olabilir diye çekindim. Gmail gibi olsa sitesinden giriş yapar bakarım ama bu mailin giriş yapıp bakabileceğim sitesi bile yok sanırım. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Size telefonunuz üzerinden herhangi bir zarar veremezler.

Merhaba, ben oradan 3 hafta kadar önce lisans satın aldım. Önce canlı yazışmadan bir kaç soru sordum ardından siteye üye oldum. alım yaptıktan sonra doğrudan siteye üye olurken kullandığım e-posta adresime kullanıcı adı ve şifre içeren bir e-posta aldım. Tabi bunu saklamam ve kaybetmemek gerektiği ile ilgili de bir uyarı vardı. Nedenini sorduğumda ise kaybederseniz kurtaramazsınız gibi bir şey dediğini hatırlıyorum ama bu kısımdan tam emin değilim.

Office lisansı aldım oradan ben de. Size verilen office 365 hesabı sadece size aittir. İlk girişte, hesabı ilk defa girildiği için otomatik şifre değiştirmenizi ister. Başkası giriş yapıp, kullanamaz. Dolayısıyla şifreyi değiştirdikten sonra bir yere not edin, unutmayın.
O hesap ile Portal.office.com resmi office sitesinden giriş yapıp lisanslı ofis programlarını indirmenizi sağlar. Lisanslı excel, outlook, onedrive vs. kullanmak için de o mail ile giriş yapıyorsunuz. Telefon istemesinin nedeni eğer şifreyi unutursanız şifrenizi sıfırlamak içindir. Resmi Microsoft sitesi olduğu için telefon eklemenizde bir sakınca yok. Telefon girme adımı iptal basarak atlanabiliyor sanırım. Ama o zaman şifrenizi unuttuğunuzda geri alamazsınız bilginiz olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı