Şampiyon FC Barcelona!

Makaleler
19
Yer
Çankaya, Ankara
2022-23 sezonunda la Liga'da FC Barcelona şampiyon oldu. Deplasmanda derbide rcd Espanyol'u 2-4 yenen barça, ligdeki 27. şampiyonluğuna ulaştı.
Maçın istatistikleri:

1684099147106.png

Puan durumu (ilk 10):

1684099168138.png

Böylece FC Barcelona, bitime 4 hafta kala en yakın rakibi Real Madrid CF'ye 14 puan fark atarak şampiyon oldu. Força barça! ❤

Son düzenleyen: Moderatör:
Lig şampiyonluğuyla avutuyoruz. Kralların hedefi çok daha büyük. HALA MADRİD!

Barcelona bir gelenektir, Real Madrid ise bir modadır. Gelenek kalıcıdır, moda ise geçicidir 😉.
Real Madrid mi moda? Dümdüz yanlış bir cümle olmuş. Asıl Real Madrid gelenek, Barcelona modadır. Hangisinin gelenek olduğuna tarihleri boyunca aldıkları La liga ve UCL sayılarına bakarak anlayabilirsin. Ya da boş ver ben söyleyeyim:

La liga: Real Madrid 35, Barcelona 27.
UCL: Real Madrid 14, Barcelona 5
''Gelenek olan'' Barcelona'nın 92'den önce şampiyonluğu yok.
''Moda olan'' Real Madrid düzenlenen ilk 7 UCL'de final oynamıştır. Ve düzenlenen ilk 5 UCL'de şampiyon olmuştur.

Real Madrid mi moda? Dümdüz yanlış bir cümle olmuş. Asıl Real Madrid gelenek, Barcelona modadır. Hangisinin gelenek olduğuna tarihleri boyunca aldıkları La liga ve UCL sayılarına bakarak anlayabilirsin. Ya da boş ver ben söyleyeyim:

La liga: Real Madrid 35, Barcelona 27.
UCL: Real Madrid 14, Barcelona 5
''Gelenek olan'' Barcelona'nın 92'den önce şampiyonluğu yok.
''Moda olan'' Real Madrid düzenlenen ilk 7 UCL'de final oynamıştır. Ve düzenlenen ilk 5 UCL'de şampiyon olmuştur.
Ben küçüklüğümden beri Barcelona taraftarıyım. Bizzat orada kaç kez maç izledim. Desteklediğim takım şampiyon olunca da mutlu oldum açıkçası. Yazdığım şeyin doğrusunu da gayet biliyorum. Tek amacım eğlenceli olması amacıyla böyle bir cümle yazmaktı. Bu kadar kafaya takıp ciddi ciddi açıklama yazmanız garip olmuş.

Gene de bilgilendirme için teşekkürler.

Geri
Yukarı