Samsung 970 EVO Plus SSD ısınıyor mu?

Bütçe
1800

Semih Gedik

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Crucial 1TB 3.0 SSD
Anakart
Gen 4'e kadar destekliyor.
Merhaba,
Samsung SSD 980 1TB ile 970 EVO Plus 1TB arasında kararsız kaldım. 970 EVO Plus'ın performans olarak daha üstün olduğunu biliyorum ama sistemim bir laptop olduğu için beni kararsız bırakan bir şey var. YouTube'daki detaylı bir incelemede "980'in daha az ısınması sayesinde laptop için tercih edilebilir" denmiş. Laptopımdaki (G870) fabrikasyon Crucial marka 1TB PCIe 3 SSD'ye indirme yaparken laptopun fanları çok çalışmaya başlıyor(sanırım ısındığına işaret) bu da boşta bırakınca rahatsız ediyor. Önceki laptabımda (G770) Samsung 980 1TB vardı ve böyle bir sıkıntı yaşamıyordum. YouTube'daki incelemeyi düşününce 970 EVO Plus'ı alıp almamak konusunda kararsız kaldım. (not: PC gen 4 SSD destekliyor ama o kadar da ihtiyacım yok bütçem de yok.)

Son düzenleyen: Moderatör:
970 Evo Plus modeli, düz 980'e göre daha iyi. Düz 980'de DRAM falan yok. TBW değerleri 980'de daha düşük.

Alabilirseniz 980 Pro modelini alın.
980 Pro çok pahalı geliyor şu an ya. İlerleyen dönemlerde belki alırım. 970 Evo Plus siparişi verdim az önce. Umarım sıcaklık konusunda sıkıntı yaşamam çünkü Crucial SSD çok sıcak çalışıyor laptopta şu an.

970 Evo Plus'un genel olarak bir sıcaklık sorunu yok ama sizde sorun yaratır mı bilemem. Yeteri kadar soğutamıyor olabilir.

Çok sıcaktan kastınız nedir? Kaç derecelerde çalışıyor mesela?
Laptobın fanını sesli çalıştıracak kadar:) Ölçümüm yok ama soğutması daha az başarılı laptobumda 980 SSD hiç fan çalıştırmıyordu.

Geri
Yukarı