Çözüldü Sanal kart limit sıfırlama yaparsak ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Messi3

Femtopat
Taksitli bir alışveriş yapmıştım. Limite 400-500 fazla koymuştum. Alışverişi yaptıktan sonra taksitin toplam miktarı sanal karttan çekildi ve geriye 400-500 bir şey kaldı. Ayarlardan taksit dönemi otomatik yenilensin seçmiştim ama zaten toplam miktar sanal karttan düştü. Şimdi bu 400-500'ü sıfırlarsam mevcut yaptığım taksitli alışverişi etkilemez değil mi?
Bir de tam tersi alacağım 1000 TL'lik daha bir şey olsun diyelim bu 400-500'ün üstüne atıyorum bir 500 TL daha koyup limiti değiştirseydim yine mevcut taksitli alışverişleri etkilemez değil mi?
Normalde ayarlardan ertesi gün limiti sıfırla diyecektim en başta ama taksit olayı var diye ödeme günü yenilensin gibi bir şey seçtim bu ertesi gün sıfırlansın yerine.

Ayrıca ayda 10 kere sanal kart oluşturuluyor gibi mesajlar okumuştum ama ben aynı anda 2. sanal kartı oluşturamıyorum. 2. dijital kartı oluşturmak isterken mevcut dijital kartınız var zaten diye uyarı geliyor. Bu ayda 10 tane sınır bir kartı iptal edip, yeni kartı çıkarmak ile ilgili mi o zaman? Ben 1 tane alışveriş sitesine 1 dijital kart, başka alışveriş sitesine farklı başka dijital kart yaparım diye düşünmüştüm ama sistem 2. dijital kartı açmama izin vermiyor ve mevcut var zaten diyor.

Çözüm
- Sanal kartın limitini sıfırlamanız yapılan eski alışverişi etkilemez.

- Yeniden limit tanımlamak isterseniz önce sıfırlayın, ardından yeni limit tanımlayın ki kafanız karışmasın.

- Ayda değil de yılda 10 kereye kadar izin veriyor bazı bankalar. Aynı anda birden fazla sanal kart oluşturamazsınız. Mevcut olan iptal edilip yenisini açmanız lazım.

- Tüm sitelere aynı sanal kartı kaydedin. Alışverişten hemen önce limit tanımlar, alışveriş sonrası da sıfırlarsınız. Böylelikle sorun olmaz.

- Yeniden limit tanımlamak isterseniz önce sıfırlayın, ardından yeni limit tanımlayın ki kafanız karışmasın.

- Ayda değil de yılda 10 kereye kadar izin veriyor bazı bankalar. Aynı anda birden fazla sanal kart oluşturamazsınız. Mevcut olan iptal edilip yenisini açmanız lazım.

- Tüm sitelere aynı sanal kartı kaydedin. Alışverişten hemen önce limit tanımlar, alışveriş sonrası da sıfırlarsınız. Böylelikle sorun olmaz.

Çözüm

Anladım hocam teşekkür ederim. Bir de taksitli alışveriş de yapsam en iyisi limit ertesi gün sıfırlansın seçeneğidir değil mi? Ben bu ertesi gün limit sıfırlansın özelliğini tek çekimlerde yaparım sadece diye düşünmüştüm bu taksitte tam nasıl işleyeceğine emin değildim çünkü.

Anladım hocam teşekkür ederim. Bir de taksitli alışveriş de yapsam en iyisi limit ertesi gün sıfırlansın seçeneğidir değil mi? Ben bu ertesi gün limit sıfırlansın özelliğini tek çekimlerde yaparım sadece diye düşünmüştüm bu taksitte tam nasıl işleyeceğine emin değildim çünkü.
Taksitli olsun, tek çekim olsun her zaman ertesi gün sıfırlansın seçeneğini seçerseniz tedbirli davranmış olursunuz. Kafanızda hiç soru işareti kalmamış olur.

Taksitli olsun, tek çekim olsun her zaman ertesi gün sıfırlansın seçeneğini seçerseniz tedbirli davranmış olursunuz. Kafanızda hiç soru işareti kalmamış olur.
Hocam bu kart kullanımında biraz acemiyim sorum biraz saçma olabilir. Ben bu sanal kartı taksit bitmeden iptal edersem galiba mevcut borç normal kredi kartından devam edecek. Ama sonuçta alışveriş yaptığım yerden alışveriş yaparken sanal kart numaramı girdim. Taksitli de olsa satın alım yaptığım yer bütün parayı sanırım peşin almış oluyor ve ben bankaya borçlu oluyorum galiba.
Bu durumda taksit bitmeden sanal kartı iptal edersem eğer satın alım yaptığım yer mevcut sabit kredi kartımın bilgilerinden haberi olmaz değil mi? Çok saçma soru sordum belki ama işte araştırıyorum ben de.

Hocam bu kart kullanımında biraz acemiyim sorum biraz saçma olabilir. Ben bu sanal kartı taksit bitmeden iptal edersem galiba mevcut borç normal kredi kartından devam edecek. Ama sonuçta alışveriş yaptığım yerden alışveriş yaparken sanal kart numaramı girdim. Taksitli de olsa satın alım yaptığım yer bütün parayı sanırım peşin almış oluyor ve ben bankaya borçlu oluyorum galiba.
Bu durumda taksit bitmeden sanal kartı iptal edersem eğer satın alım yaptığım yer mevcut sabit kredi kartımın bilgilerinden haberi olmaz değil mi? Çok saçma soru sordum belki ama işte araştırıyorum ben de.
İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz sorun değil. 🙂 Sanal kartı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Alışveriş sırasında tüm işlemler gerçekleşmiş oluyor. Satın aldığınız yerle işiniz bitmiş oluyor. Sizin borcunuz ise ana kart üstünden devam ediyor. Hatta ve hatta olur da sanal kartı iptal ettikten sonra bir sebeple ürünü iade ederseniz sanal kartın iptal edilmiş olması bir şeyi değiştirmiyor. Bankanız geri ödemeyi ana kartınıza otomatik yapıyor. Sizin yapmanız gereken herhangi bir ek işlem olmuyor.

Geri
Yukarı