SATA 2 Anakarta PCIe X1 Bağlantısı ile M.2 Dönüştürücü Kullanılarak NVMe Okuma Hızlı SSD Takmak

Cayeoz

Kilopat
Daha fazla  
Sevgili arkadaşlar SATA 2 anakartıma M.2 dönüştürücü kullanarak yüksek hızlı SSD takmayı düşünüyorum, ancak hız SATA2 gibi 3 GB/sn'de mi kalır, yoksa yani maksimum 300 MB/sn mi görür? Ya da sınırları aşarak SATA2'de bir fark yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığım kaynak yanlış değil ise 250 MB/s olur.
380738

ben kullanmıştım..amd phenom 2 işlemci 4 ddr2 800 mhz ram asus m2a - mx anakartım vardı sata2 ara biriminde Corsair Force LE 560/530 mbs hıza ulaşan harika bi ssd m vardı max 220 mb görebilmiştim..ki 50mb hızlar dan sonra şahane olmuştu 3 dk.da Win 7 yi kurmuştum..

Anakart hızını geçemez, anakartına bak SATA 2 nin imkanı yok m2 hızına yetişmesine

ben kullanmıştım..amd phenom 2 işlemci 4 ddr2 800 mhz ram asus m2a - mx anakartım vardı sata2 ara biriminde Corsair Force LE 560/530 mbs hıza ulaşan harika bi ssd m vardı max 220 mb görebilmiştim..ki 50mb hızlar dan sonra şahane olmuştu 3 dk.da Win 7 yi kurmuştum..

USTA benim M5A78L-M LX3 Ana kartım var Genişleme Yuvaları
1 x PCIe 2.0 x16
1 x PCI
1 x PCIe 2.0 x1

M2 ssd nasıl kullanabilirim.?
Yoksa normal ssd mi kullanayım şuan hdd kullanıyorum.?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı