Satılan bilgisayardaki silinen veriler geri getirilebilir mi?

Erennw23

Hectopat
3 yıldır kullandığım sistemi USB'den formatlayıp sattım. 90+ GB fotoğraf ve belge vardı ben flasha atmıştım zaten de şunu soracağım, o veriler geri getirebilir mi?

3 yıldır kullandığım sistemi USB'den formatlayıp sattım. 90+ GB fotoğraf ve belge vardı ben flasha atmıştım zaten de şunu soracağım, o veriler geri getirebilir mi?

Bu bilgisayara girin ardından C'ye girin ve windows.old olmalı orada eski windowsunuzdaki dosyalar olacaktır yoksa kurtarma sürücüsü ayarlamış olmanız gerekliydi aksi halde maalesef bildiklerim bu kadar kurtarılamaz diye biliyorum.

Getirilebilir.
2 sene önce eski bilgisayarımı formatlayıp dolaba kaldırmıştım.
Geçenlerde eski fotoğraflara bakmak için bilgisayarı açtım ve formatladığım aklıma geldi.
2 tane yazılımla geri getirdim çoğunu.
Konu bilgisayardan Windows'un kaldırılmasından daha çok verileri geri getirmek.

SSD üzerinde ise veriler çok zor. SSD'ler eski verileri zaman geçtikçe kontrolcü aracılığı ile siliyor. Ama harddisk'te kolay bir şekilde geri getirilebilir.

Getirilebilir.
2 sene önce eski bilgisayarımı formatlayıp dolaba kaldırmıştım.
Geçenlerde eski fotoğraflara bakmak için bilgisayarı açtım ve formatladığım aklıma geldi.
2 tane yazılımla geri getirdim çoğunu.
Konu bilgisayardan Windows'un kaldırılmasından daha çok verileri geri getirmek.

Direkt diski biçimlendirdim ardından sildim, tekrardan açtın format atarken nasıl geri getirilir ki, kolay mı?

SSD üzerinde ise veriler çok zor. SSD'ler eski verileri zaman geçtikçe kontrolcü aracılığı ile siliyor. Ama hard Disk'te kolay bir şekilde geri getirilebilir.

Sattığım elemanı tanımıyorum içindekileri geri yükler mı diye düşündüm, ama baştan Windows kurdum biçimlendirip. Kolay mı o kadar getirmek?

Direkt diski biçimlendirdim ardından sildim, tekrardan açtın format atarken nasıl geri getirilir ki, kolay mı?

Dostum öncelikle 1 TB diskin olduğunu farzedelim sen 100 GB'sini doldurdun disk 100 GB üstüne veri yazdı sen format attığın zaman bu 100 GB siliniyor görüyorsun ama silinmiyor. Sen 901 GB doldurduğun zaman senin o 100 GB verinden silinmeye başlıyor 1 TB doldurursan diski o eski 100 GB veriye ulaşamıyorsun diye biliyorum. Üstüne veri yazman gerekiyor tamamen silinmesi için tekrar tam olarak çalışma mantığını bilmiyorum ama kısaca herhangi bir programla veriler geri getirilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı