JavaScript Sayfadaki JS kodlarını gizlemek

halogong

Kilopat
Daha fazla  
Tarayıcıda hata ayıklama kısmında görünen JS kodlarını gizlemenin bir yolu var mı? Amazon, Hepsiburada gibi siteler bunu nasıl yapıyor? Birkaç fonksiyon dışında önemli olan hiçbir şey görünmüyor.

Tarayıcıda hata ayıklama kısmında görünen JS kodlarını gizlemenin bir yolu var mı? Amazon, Hepsiburada gibi siteler bunu nasıl yapıyor? Birkaç fonksiyon dışında önemli olan hiçbir şey görünmüyor.
Bir yıla yakın oldu kod yazmayalı ondan dolayı tam doğru olmayabilir dediğim.
Yazdığın JS kodu HTML dosyasının içerisinde mi, yoksa farklı bir dosyadan HTML'in içine import mu ediyorsun? Eğer HTML'in içine JS'i yazıyorsan kodları gözükür. Gözükmemesi için script kodunu ayrı bir JS dosyasından HTML'e aktarman lazım.

Bir yıla yakın oldu kod yazmayalı ondan dolayı tam doğru olmayabilir dediğim.
Yazdığın JS kodu HTML dosyasının içerisinde mi, yoksa farklı bir dosyadan HTML'in içine import mu ediyorsun? Eğer HTML'in içine JS'i yazıyorsan kodları gözükür. Gözükmemesi için script kodunu ayrı bir JS dosyasından HTML'e aktarman lazım.

HTML ile aynı sayfada olduğu için çalıştığım projedeki kodları tarayıcıda görünüyor. Meraktan sormak istedim. Nasıl yapıyorlarda gizliyorlar bunları, bir de benimkine benzer projelerde JS kodlarını sonradan gizlemek mümkün mü? Dediğin şekilde script ile çekince yine de gözükmez mi nereden geldiği vb?

Birkaç fonksiyon değil, kemik fonksiyonlar. Ve siteler tamamen JS'den oluşmuyor.

JS'den oluşmadığının farkındayım. Hata ayıklama kısmında API uzantıları tanımlıysa, bunları kullanan bir şeyler de olmalı ama yok. Bende neden yok ya da nasıl gizlemişler onu soruyorum.

JS'den oluşmadığının farkındayım. Hata ayıklama kısmında API uzantıları tanımlıysa, bunları kullanan bir şeyler de olmalı ama yok. Bende neden yok ya da nasıl gizlemişler onu soruyorum.
Gizleyemezsin. Client da çalışan tüm kodlar görünür. Fakat şifreleyebilirsin. Örnek verdiğin siteler şifreliyordur. Açık halde bırakmazlar.
Şifrelemek için; JavaScript Obfuscator olarak aratabilirsin.

Geri
Yukarı