Rehber Ses Mühendislerinden Razer BlackShark V2 EQ & Mic ayarları

Merhaba,
"Razer Black Shark V2 Special Edition" kulaklığın "Razer Synapse" üzerinden oyunda ses kasmak için olan en iyi EQ ve daha güzel ses alan mic ayarlarını arıyorum. Kulaklık tavsiyesi istediğim başka bir konuda @Error @Error kullanıcısı kendisini etiketlememi istemişti yardımcı olursanız çok sevinirim.​

merhaba,​

"Razer Black shark V2 Special Edition" kulaklığın "Razer Synapse" üzerinden oyunda ses kasmak için olan en iyi EQ ve daha güzel ses alan Mic ayarlarını arıyorum. Kulaklık tavsiyesi istediğim başka bir konuda @Error @Error kullanıcısı kendisini etiketlememi istemişti yardımcı olursanız çok sevinirim.​

Aynı EQ, sound normalization ayarına dokunmayın Synapse'yi bozuyor. Bass Boost bir de 100'de kullanıyorum. Mikrofon ayarları da konuyla aynı.

Razer Synapse uygulamasındaki mikrofon EQ ayar kısmının mikrofona nerdeyse hiçbir etkisi yok. Equalizer APO Peace uygulamasını indirip oradan kendi kulaklığım için örnek olarak attığım EQ ayarını (en üstte bulunan gain seviyesini 12.9 DB yapın eğer mikrofon sesini artırmak istiyorsanız.) uygulayıp bir denemenizi tavsiye ederim. Mikrofon sesi resmen stüdyo kalitesine çıkıyor.

Atacağım örnek EQ ayarını ben Hyper-X Orbit S kulaklığımın mikrofonunda kullanıyorum ve bu kulaklığın mikrofonunda da Blackshark v2'nin mikrofonu gibi tizler arttırılmış ve telsiz benzeri ses verilmeye çalışılmış. Arkadaşıma (kendisine BS V2 SE var.) da bu EQ ayarını yaptık ve mikrofon sesi bildiğiniz Blackshark V2 X'in mikrofon performansına çıktı. Çok memnun kaldı kendisi. Hatta Razer Synapse'te mikrofon seviyesini %75'in üstüne çıkarınca mikrofon sesi aşırı derecede bozuluyordu. Bundan dolayı da arkadaşım sesini açamadığı için bana sesi düşük geliyordu. Bunun yerine Equaliser APO'dan ses DB'sini artırınca ses bozulmadan bayağı yükseldi.

Zaten ben çok kez söylemiş olmama rağmen tekrardan yazayım: Razer Synapse uygulamasını mümkün olduğunca kullanmayın. THX zaten başarılı bir 7.1 deneyimi sunmuyor. Kaldı ki şu an Dolby Digital Atmos ile DTS ise DTS:X ile piyasanın başı haline gelip 360 ses imkanı sunmuşken milattan kalan THX'i kullanmak pek de mantıklı değil. Hatta elinizde harici ses kartı veya kaliteli bir ses kartı bulunan anakart mevcutsa kulaklıkla birlikte gelen ses kartını da kullanmayın. Razer kulaklığı ne kadar iyi yapmışsa yazılımı ve ses kartını da bir o kadar kötü yapmış. Sese yatırım yapın. Ucuza kaçmayın. Bir kere alıyorsunuz. Kesinlikle pişman olmazsınız.

Dosya Ekleri

• IMG-20240508-WA0001.jpg
    IMG-20240508-WA0001.jpg
    163,7 KB · Görüntüleme: 7

Yeni konular

Geri
Yukarı