Siber güvenlik ve web tasarım için hangi dil ile başlanmalı?

Merhaba, siber güvenlik ve web tasarım için hangi dilleri öğrenmeliyim? Ayrıca daha yeni başlayacağım için, başlangıç için uygun olursa daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler herkese.
Theany hocamın dediği gibi siber ile web ayrı alanlar. Backend biraz daha yakın diyebiliriz ancak frontend ile siberin alakası yok.

Yanlış birşey mi dedim acaba ? Mesajıma bakıyorum hiç yanlış birşey göremiyorum.

Son düzenleme:
Web security alanında front end dile ihtiyaç olmadığını söylemişsiniz. Temel veya ileri seviye kod bilgisi, kod analizlerinde ihtiyaç duyulan şeyler. XSS açığı ve buna benzer problemelerle uğraşmak istemiyorsanız. Sular seller gibi bilinmeli demiyorum fakat yine de basit seviyede bilmek yararlı ve gerekli.

Web security alanında front end dile ihtiyaç olmadığını söylemişsiniz. Temel veya ileri seviye kod bilgisi, kod analizlerinde ihtiyaç duyulan şeyler. XSS açığı ve buna benzer problemelerle uğraşmak istemiyorsanız. Sular seller gibi bilinmeli demiyorum fakat yine de basit seviyede bilmek yararlı ve gerekli.
Siz yanlış anlamışsınız, ihtiyaç yok demedim alakası yok dedim. Ki arkadaşın web Security istediği ne malum? Genel olarak HTML, CSS, JS bilmesinin bir anlamı yok ama siber güvenlik için bir alakası da yok.

Ben de ileri seviye öğrenin demedim zaten. Web security alanında çalışmayacağı ne malum? Threat Hunting alanında çalışsa yine ihtiyacı olabilir.

Front-End ile siber güvenliğin alakası yok demişsiniz hocam. Alakası yoksa neden öğrensin? Onu anlamadım.
Şunu şu şekil düşünebilirsin aslında Front-End biri neden Python öğrensin kullanmayacaksa? Sadece genel olarak bir alakası yok Front-End'in. Umarım açıklaya bilmişimdir.

Şunu şu şekil düşünebilirsin aslında Front-End biri neden Python öğrensin kullanmayacaksa? Sadece genel olarak bir alakası yok Front-End'in. Umarım açıklaya bilmişimdir.
Gayet net anladım, aslında aynı şeyden bahsediyoruz fakat birbirimizi anlamakta zorluk çektik. Katılıyorum, siber güvenliğin tamamı kapsamıyor front-end yazılımı. Web security alanında öğrenmek faydalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı