Sierra ve High Sierra - HP 4530S, 4440S 4540S, 6570B, 8460P

aufuk1

Kilopat
Daha fazla  
HP 4530S, 4440S 4540S, 6570B, 8460P modelleri için Sierra ve High Sierra kurarken, kurulum bittikten sonra USB olmadan bilgisayarı başlatabilmek için EFI bölümünün yapılandırılması sıkıntılı bir işlemmiş. HP 4540S üzerine sierra kurarken fark ettim bunu. Bu bilgisayarlardan birisine sahip olan arkadaşlara kolaylık olması açısından bu konuyu açtım. Şu anda versiyon_20 olarak var, daha ileri bir versiyonu çıkarsa forumda belirtirseniz hepimiz için daha iyi olur.

USB'den başlattıktan sonra bunu kurduğumuzda EFI bölümünün içine dizüstünün ACPI türü hatalar vermeden direk açılmasını ve diğer bileşenleri yüklüyor. Wi-Fi kext yüklemiyor, Sierra kurmadan önce kext wizard türü bir kext yükleyicisi ve Wi-Fi kartı modelinize uygun kext dosyasını da kopyalayın.

HP 4530S, 4440S 4540S, 6570B, 8460P modellerini destekliyor.

Aşağıdaki adresten indirilebilir:

macOS High Sierra HP Probook-EN - Google Drive

RehabMan / OS-X-FakeSMC-kozlek / Downloads — Bitbucket

Ek bilgi; kurulumda hata yaşadıkça ek yapıyorum. Yukarıdaki adresteki RehabMan-FakeSMC-2017-1017.zip indirerek efi kext klasörüne yükleyince sistem çok daha stabil çalışmaya başladı. HP dizüstülerde kurulumdan sonra HWMonitor.app çalışmazsa ve bilgisayara reset atarsa bu uygunsuzluğun ipucu olabiliyor.

Dosya Ekleri

• hwmonitor.png
    hwmonitor.png
    35,7 KB · Görüntüleme: 138
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı