Silverstone PSB11-W hava akışı için fan nereyte takılmalı?

Sercan Çil

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Silverstone PSB11-W model kasam var. Önde 1 tane 12cm fan mevcut. Bir tane daha 12cm fan almak istiyorum. Güzel bir hava sirkülasyonu için 2.'sini hangi kısma takmalıyım?

Silverstone PSB11-W yazdığımda bir kasaya ulaşamadım ne yalan söyleyeyim. Arka paneldeki egzoz fanı her daim dışarı hava verecek bu bir. Ön panelde 1 adet içeri hava veren 12cm var varmış, güzel.
Ek olarak aldığın 12cm fanı da üst panelde yer varsa dışarı hava verecek şekilde, alt panelde ızgara varsa içeri hava verecek şekilde, ikisi de yoksa ön panelde 2. bir ızgara varsa içeri hava verecek şekilde ekleyebilirsin. Üçü de yoksa kasa kapağına ekle :) İçeri hava versin, üst ve arka panel dışarı kısacası.

Silverstone PSB11-W yazdığımda bir kasaya ulaşamadım ne yalan söyleyeyim. Arka paneldeki egzoz fanı her daim dışarı hava verecek bu bir. Ön panelde 1 adet içeri hava veren 12cm var varmış, güzel.
Ek olarak aldığın 12cm fanı da üst panelde yer varsa dışarı hava verecek şekilde, alt panelde ızgara varsa içeri hava verecek şekilde, ikisi de yoksa ön panelde 2. bir ızgara varsa içeri hava verecek şekilde ekleyebilirsin. Üçü de yoksa kasa kapağına ekle :) İçeri hava versin, üst ve arka panel dışarı kısacası.
Arkadaş şu kasadan bahsediyor.
SilverStone Precision Serisi PS11B-W Pencereli Mesh Ön Panelli USB 3.0 ATX Performans Kasa

Şekilde gördüğün gibi olmalı. Fanın yanında ok işareti ile hangi tarafa hava verdiği zaten gösterilir :)

b2e40a7c6ca69ee39e3d9e971c6efb87.jpg

Şekilde gördüğün gibi olmalı. Fanın yanında ok işareti ile hangi tarafa hava verdiği zaten gösterilir :)

Eki Görüntüle 164481

Teşekkürler hocam. Sipariş ettiğim fan CM Sickleflow. MSI Click Bios'tan hız ayarlaması yapabilir miyim? Standart 2000RPM'de gürültü çıkaracağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı