Sistem yükseltme tavsiyesi

berksenturk

Centipat
Daha fazla  
Şu anki sistemimi yükseltmeyi düşünüyorum da. RTX 3060 i7 8700K bir sistem düşünüyorum çünkü anakartım AMD desteklemiyor. Sizce işlemciyi Ryzen 5600X alıp anakartı değişmek daha mantıklı gelir mi ve hangi anakartı almalıyım?

İleride NVMe SSD takmak istemiyorsanız anakart değiştirmenize gerek yok. i7 8700K güzel işlemci götürür sizi uzun bir süre.

Hocam ram modeli nedir?
Eski sokete yatırım yapmak yerine eldeki işlemci anakart ekran kartı satılıp b450m k2 5600 6700 alınabilir.
Panther 2666mhz 8gb

İleride NVMe SSD takmak istemiyorsanız anakart değiştirmenize gerek yok. i7 8700K güzel işlemci götürür sizi uzun bir süre.
i7 8700k o fiyata göre performansı kötü geldi bana. O yuzden ona verecegim parayı ryzen ve anakarta bölme fikri geldi

Panther 2666MHz 8 GB.

i7 8700K o fiyata göre performansı kötü geldi bana. O yuzden ona verecegim parayı Ryzen ve anakarta bölme fikri geldi.

Fiyat olarak bakmadım ama aralarında çok az bir performans farkı var. Anakart için ekstra harcama yapmamanız için demiştim ama fark zaten kapanıyormuş. Bu durumda bence Ryzen almanız daha mantıklı işlemci olarak Ryzen 5 5600 de tercih edebilirsiniz neredeyse farkları yok. Ramlerinizi de yükseltirseniz gayet güzel bir performans alısınız hocam. Anakartı tercih ederken PCI 4.0 desteklediğinden emin olunuz.

Fiyat olarak bakmadım ama aralarında çok az bir performans farkı var. Anakart için ekstra harcama yapmamanız için demiştim ama fark zaten kapanıyormuş. Bu durumda bence Ryzen almanız daha mantıklı işlemci olarak Ryzen 5 5600 de tercih edebilirsiniz neredeyse farkları yok. Ramlerinizi de yükseltirseniz gayet güzel bir performans alısınız hocam. Anakartı tercih ederken PCI 4.0 desteklediğinden emin olunuz.
Anakart öneriniz var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı