Sony Vaio Hackintosh 10.11.6 El Capitan Başarılı Kurulum

Hakan ZÖHRE

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Su Ürünler Mühendisi / Inspector
Merhaba,

Arkadaşlar, Japonyadan aldığım Sony Vaio SVF15A1A1J bilgisayarımı satıp sıfır bir macbook pro almak istiyordum ancak bir takım nedenlerden dolayı gerçekleştiremedim. Bu nedenle bilgisayarı sattığım kişiden geri aldım ve Hackintosh yapmaya karar verdim.

Uzun uğraşlar sonunda başarılı bir kurulum yapmayı başardım. Ancak açılış ile ilgili ufak bir sorunum var.

Clover ile sistemi başlatıyorum ancak bazı zamanlar yükleme ekranında donuyor. Açılıp açılmayacağını da elma logosunu çizgi çizgi yanlara doğru 4 - 5 tane olduğunda anlıyorum ve sistem açılıyor o zaman.

Temiz kurulum ve SSD kullanmama rağmen çok yavaş açılıyor bazı zamanlarda açılmıyor ve açılmadığında sistemi -v komutu ile başlatıyorum. - V komutu ile sistem 3 saniye de açılıyor.

Grafik tabanlı daha hızlı açılış ve çalışmayan kısımlar için önerilerinizi bekliyorum.
Hackintosh için Technopat ailesine teşekkür ederim.

Sistem bilgilerini.

İşlemci: Intel Core i7-3537U işlemci
Çalışma frekansı: 2 GHz (3.10 GHz turbo boost up kullanırken)
Ram: 12 gb
Ekran Kartı: Intel HD Grafik 4000 ( Çalışıyor )
NVIDIA GeForce GT 735M NVIDIA ( Çalışmıyor )
SSD: 128 GB
Ses Kartı: Intel High Definition Audio ( Çalışmıyor )
S-Link Sl-U61 Usb Ses Kartı ( Çalışıyor )
Wi-Fi: Intel olduğundan Kext'i yok ( Çalışmıyor )
Ethernet: Çalışıyor
Bloutooth
: Çalışıyor
Batarya Göstergesi:
Çalışmıyor
Ekran Parlaklığı: Uyut - Başlat yaptıktan sonra parlaklık artıyor.

Dosya Ekleri

• 9b9df6f2-47ee-46dc-80c5-044f68efdba4.jpg
    9b9df6f2-47ee-46dc-80c5-044f68efdba4.jpg
    165 KB · Görüntüleme: 141
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı