Custom ROM Sony Xperia X Compact F5321 Custom ROM önerisi

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
İyi Sosyaller herkese. Başlıkta da yazdığı gibi cihazım çok eski. Şu an Android 8.0.0 kullanıyorum. Cihaz eski olduğu için Android 8.0.0 bile stabil çalışmıyor. Önerebileceğiniz herhangi bir ROM var mı? Android 8.0.0 altı olmasın.

Tek çare resmi olmayan LineageOS sürümleri gibi görünüyor hocam. LOS 16.0 sürümünü denemediyseniz bir bakmanızı tavsiye ederim.

Hocam o furyadaki telefonların çoğuna doğru düzgün custom rom çıkaran kimse olmadı. Bende Xperia X vardı, o zaman çıkarılan LineageOS'ta dehşet bir battery drain oluyordu. Mecbur stok romda kalıp kendimce modifikasyonlarla, debloat scriptlerle 3 yıl idare etmek durumunda kaldım. Şu Lineageos 16'yı bir deneyin isterseniz. 18.1 ve 19 da var ama pek stabil olacağını zannetmediğim için tavsiye etmiyorum.

Bir de stok romdaki kameranın kalitesini hiçbir custom rom başaramıyor. Hele LOS'un kamerası rezalet durumda.

Hocam o furyadaki telefonların çoğuna doğru düzgün Custom ROM çıkaran kimse olmadı. Bende Xperia X vardı, o zaman çıkarılan LineageOS'ta dehşet bir battery drain oluyordu. Mecbur stok ROM'da kalıp kendimce modifikasyonlarla, debloat scriptlerle 3 yıl idare etmek durumunda kaldım. Şu LineageOS 16'yı bir deneyin isterseniz. 18.1 ve 19 da var ama pek stabil olacağını zannetmediğim için tavsiye etmiyorum.

Bir de stok ROM'daki kameranın kalitesini hiçbir Custom ROM başaramıyor. Hele LOS'un kamerası rezalet durumda.

Hocam belki sizin zamanınızda beta sürümündedir. Şu an 20 sürümü hariç diğer sürümler final oldu yani bitti. Kararlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı