Sürprizbozan [Spoiler] Hayvan Çiftliği Kitap incelemesi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enes Yusufoğlu

Femtopat
Yer
İstanbul Anadolu
Merhaba Technopat üyeleri yeni bir konu açayım dedim. Bu konuda kitap incelemesi yapacağım. 😎
İnceleyeceğim kitap: Hayvan Çiftliği
Bu kitabı yaklaşık 1 yıl önce okumuştum. Konusu bakımından benim yaşımı aşıyor olabilir.Zira 15 yaşındayım. Ama kitabın anlatmak istediklerini gayet iyi anladım.
IMG_20200630_132249.jpg
Kitap hakkında birkaç bilgi
  • Bu kitap George Orwell tarafından 17 Ağustos 1945'te yayınlandı.
  • Kitapta yazar canlandırdığı karakterleriyle o dönemin devlet başkanlarına gönderme yapmıştı.
  • Misal olarak kitabın başındaki Koca Reis ekim devriminin komutanlarından olan Lev Troçki'yi, Napolyon da Sovyet Rusya'nın lideri olan Josef Stalin'i sembolize etmiştir.
  • Bunlara ek olarak Hayvanların Çiftliğine saldıran diğer çiftlik Sovyet Rusya'nın azılı düşmanı Nazi Almanyasını, dost çiftlikte müttefiki olan Müttefik Devletleri sembolize eder.
  • Son olarak kitaptan çıkarılan sonuca gelmek istiyorum.Kitap komünizmin özgürlük ve eşitlik adı altında halkını hipnotize ettiğini ve kendi emelleri adına köle etmesini sembolize eder.
  • Çok spoiler verdiğim için daha bilgi vermiyorum. Yoksa çok şeyler verebilirdim.Birde değerlendirmeden çok bilgi verici nitelikte oldu.😐Beğendiyseniz lütfen beğeni atın.Kendinize iyi bakın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı