Sporda ilk gün sonrası kolda ağrı normal midir?

LutherKing

Hectopat
Dün spor salonuna yazıldım akşam da antrenör ile antrenmanlara başladık. İlk gün ısınma sonrası sadece kol çalıştık ve şu an sağ kolumda felaket derece de bir ağrı var sanırım hamlık ağrısı. Sol kolumda sadece hafif bir yorgunluk hissediyorken sağ kolum yüzünden gece uyuyamadım diyebilirim. Kolumu hiçbir şekilde bükemiyorum ve havada tutamıyorum bunları yazarken bile sağ kolum karnımın üstünde duruyor. Bu ağrı normal midir? Ve bu ağrı varken çalışmaya devam edilmeli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süre spor yapmadıysanız ve spora ağır bir programla başladıysanız bu yüzden yorgunluk ve hamlama durumu daha fazla olabilir. Normaldir ilk 2-3 gün bu ağrıların ve zorlanmaların olması.

Bende daha önce gitmiştim fakat 2 gün sadece kardiyo daha sonra hafif ağırlıklarla çalışmaya başladım 1 haftanın sonunda program yazıldı ve ağırlıkları yavaş yavaş arttırmaya başladım ilk günden kol çalıştığın için ağrı çok normal benimle spora gelen arkadaşım ilk günden ağır kilolarla dambıl ile kol çalışmıştı akşamında ağrı'dan su bardağını kaldıramadığını söylemişti bence senin durumun normal.

Bende daha önce gitmiştim fakat 2 gün sadece kardiyo daha sonra hafif ağırlıklarla çalışmaya başladım 1 haftanın sonunda program yazıldı ve ağırlıkları yavaş yavaş arttırmaya başladım ilk günden kol çalıştığın için ağrı çok normal benimle spora gelen arkadaşım ilk günden ağır kilolarla dambıl ile kol çalışmıştı akşamında ağrı'dan su bardağını kaldıramadığını söylemişti bence senin durumun normal.
Aynı durumdayım bir su bardağını dahi kaldıramayacak kadar ağrıyor. Bu akşam yine antrenmanım var ağrının üstüne gitmeli miyim bilmiyorum.

Ağrımazsa problem var demektir zaten. Çünkü kas geliştirmek için, çalıştığınız bölgedeki kasları zorlayarak hasar vermeniz gerekiyor ve vücudunuzun o bölgeyi onarması gerekiyor. Bu şekilde kas kütleniz artıyor. Bunun içinde çalıştığınız bölgede ağrı olması gerekiyor. Bu yüzden geliştikçe sizi daha da zorlayacak ağırlıklara geçmeniz gerekiyor.

Aynı durumdayım bir su bardağını dahi kaldıramayacak kadar ağrıyor. Bu akşam yine antrenmanım var ağrının üstüne gitmeli miyim bilmiyorum.

Bu akşam sadece koşu bandı çalışın beraberinde bacak da çalışabilirsin ama tavsiyem sadece kardiyo çalışın yarın akşama kadar kaslar dinlensin akşamında hafif kilolar ile zorlamayacak şekilde 15 tekrar 3 set şeklinde çalışabilirsin veyahut bir çılgınlık edip antrenöre sorabilirsiniz 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı