SSD Biçimlendirme ve Disk Birleştirme Nasıl Yapılır?

mblt

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,
Geçenlerde bir SSD aldım Kingston 240 GB. USB'den format atmak için hazırlıklarımı yaptım laptopa taktım, format işlemi başladı ama çok yavaş ilerliyordu. İşlemi sonra yaparım diye USB çıkartım. Daha sonra PC açtığımda
Bootmgr Hatası aldım. Benim istediğim şu; SSD formatlamaya başlarken bölüm oluşturmuştum. Şimdi bu bölümleri silmek istiyorum. Yani ilk aldığım gibi SSD'yi tek bölüm oluşturup tekrar format atmak istiyorum. Bu aldığım SSD'yi nasıl biçimlendireceğim? Resimdeki gibi SSD 3 bölüm gözüküyor.
ssd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat'a Disk Yönetimi yazıp çıkan sonucu açın. Orada bölümlere sağ tıklayıp silebilirsiniz. Yanlışlıkla C'yi ve D'yi silmeyin dikkatli olun. Sonra sisteme de format atmak zorunda kalırsınız.

Bu işlemi yaptım şimdi tek olarak gözüküyor ama ssd yi laptopa format için takıyorum usb den format atmak için bu sefer siyah ekran üzerinde( -) parentez içersindeki işaretle karşılaşıyorum bios dan usb öncelik verdim ama format atılmıyor acaba ssd yi laptopdan çıkarıp usb den bağlayıp biçimlendirsem olur mu

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı