Rehber SSD'lerde sağlık düşmesi bir sorun mu?

WD Green ve Blue, Kingston, Samsung, Gigabyte. Gerisi boş ve çöp kim ne derse desin.
Çok saçma sapan bir yorum olmuş. WD Green giriş seviyesi bile denemeyecek kadar kötü ve sorunlu bir SSD. WD Blue çok güzel bir SSD ama Green çöp ötesi bir SSD'dir. Kingston desen A2000 dışında ben alınabilir bir modelini görmedim. A400 modeli çöp zaten. Gigabyte çok iyi SSD'ler üretmiyor. Saydıklarınızdan bir tek Samsung sorunsuz SSD'ler üretiyor. Ayrıca Seagate, Apacer ve Patriot'da var kaliteli SSD üreticilerinden. Seagate'in Barracuda ve Firecuda serileri SSD seviye listelerinde en üstlerde yer alan SSD'ler. Apacer ve Patriot'da seviye listelerinde bütçe dostu olarak yer alıyorlar. Gidip WD Green ve A400 çöplerini alacağıma Patriot Burst veya Apacer Panther alırım. En azından kazıklanmamış olurum. :)

Selamlar. Gerek Atto ile gerekse CrystalDiskMark ile yaptığım testlerde Patriot Burst 240GB SSD çok iyi hız performansı gösteriyor ama henüz bir haftalık SSD, sadece 300GB toplam yazma sonrası 99% sağlığa düştü. Firmanın belgesinde 180 TBW ömür biçiyor, oysa her 300GB yazma ile 1% kaybediyorsam, toplam ömür 30TBW gibi oluyor: Altıda biri kadar ömür. Yazılımsal olarak her 1.8 TB'da 1% indirmesi gerekmez miydi? Bir de, azami silme sayısı şu an benim SSD'de 2, ömrünün sonundaki bir SSD için azami kaç olabiliyor Patriot Burst SSD için? [Eğer ömrün sonunda azami silme sayısı 200 ise, 2 silme sayısında 99%'a düşürmesi mantıklı/normal hale geliyor]

Dosya Ekleri

• PatriotBurst240GB.png
    PatriotBurst240GB.png
    107,4 KB · Görüntüleme: 35
sağlığı bir kere düşmeye başladıysa devamında açılmaz hale gelebilir normal bir ssd ise sağlığı zaten düşmez 2 senelik ssd hayla sağlığı %100 başka bir ssd aldım daha kullanmadan sağlığı düştü bu bir kronik sorundur önemsenmelidir düştüğü an devamı da gelir zaten

Geri
Yukarı