Steam veya başka bir uygulamaya şifre koyma

Loqui

Centipat
Merhaba. Kardeşim tüm oyunlarımı mahvedip oyun zevkimi bitirene kadar oyunlarımı oynuyor. Geçen CS:GO indirdim, arkadaşım ile oynuyordum, kardeşim gördü (11 yaşında ama zekası maksimum 7.) hemen başladı: "Ben de oynayacağım banane, bilgisayar sadece senin değil." (Her zaman oyunu silene kadar aynı şeyi yapıyor.). Bunu görünce babam da bırak oynasın demeye başladı. Babam ve kardeşim de oynamaya başladı, ben de "Rekabetçi girmediğiniz sürece hangi modu oynuyorsanız oynayın." dedim. 2 gün sonra sözde kardeşim olacak kişi aynı şeyi yapmaya başladı. "Banane, ben de rekabetçi gireceğim. İster isem girerim, bilgisayar sadece senin değil.", hayır deyince ağlamaya başladı. (Saat gece 2) Babam falan geldi: "Oynayacak, ister ise oynar. Sinirimi bozma, bilgisayarı camdan aşağı atarım." dedi. Artık dayanamıyorum, ne zaman oyun indirsem aynı şeyler oluyor. CS:GO mu indirdim? Banane, ben de oynayacağım. Left 4 Dead 2 mi indirdim? Banane, ben de oynayacağım. Half-Life mı indirdim? Banane, ben de oynayacağım...

Liste böyle uzuyor. Bu yüzden Steam'deki tüm oyunları sildim. Siteden Steam'e girmeyi program ile engelledim. Sadece Steam'e girmesini engelleyemedim, Steam'i silmek istemiyorum fakat her girişinde şifre istesin istiyorum. (E-posta ile açılabilen değil, PIN gibi.) Böyle bir şey mümkün müdür? Aksi taktirde Steam'i de sileceğim.
Yazar iken bile sinir oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşine ayrı Steam hesabı aç. CS:GO ücretsiz bir oyun zaten, kendi hesabında takılsın.
Yıllarca uğraştırdı, artık ben uğraşacağım.
Kaspersky gibi programlar ile kilit koyabilirsiniz. Ebeveyn özellikleri kullanışlı. :)

Üstelik tamamen Steam sunucularını bile yasaklayabilirsiniz. Böylelikle Steam ile alakalı hiçbir şey yapılamaz.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı