Sultan papağanı yem dışında bir şey yemiyor

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Kuşumu alalı 3 ayı biraz geçiyor, birbirimize tamamen alıştık. Elime geliyor, omzuma konuyor, ensesini kaşıttırıyor. Çok cana yakın bir kuş, yabancılara da kendini sevdiriyor ve asla canı yakan ısırıkları olmuyor. Ama dal darı ve yem dışında genel olarak hiçbir şey yemiyor. Uzun süredir buna göz yumuyorum ama başka şeyler yemesi gerektiği de kesin. Bazen kurşun kalemlerin uçlarını yiyor bazen tahtaları falan kemiriyor. Ödevlerimden lokmalar alabiliyor. Ama yeşillik yemiyor. Ne zaman ona yenilebilir bir şey uzatsam tıslıyor (sertçe nefes veriyor) ve kaçıyor. Nasıl alıştırabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Armut sapını görünce kendi ilgi gösterecektir zaten, havada kapar. :) Yumurta ve havuç karışımını ise küçük yemliğin varsa ona hazırla, normal yemin içine falan karıştırmayacaksın. Bu arada kumu normal yemin içine karıştırma papağanın ne kadar yiyeceğini kendi bileceği için kumu ayrı olarak kafesin içinde başka bir yemliğe tak. Diğer açtığın konuya da arşivden bulup birkaç resim ve öneri bırakmayı düşünüyorum yakın zamanda, papağanını kablolardan uzak tut.
Yemlikte yemin üstüne kumundan biraz serpiştirin. Oradan yerse alışacaktır. Ayrıca kumu yem gibi sürekli tüketmez. İhtiyacı olduğunda tüketir.

Armut sapına bayılırlar, ek olarak ayda 1 ya da en fazla 2 kez haşlanmış yumurta ve havuç rendeleyip karıştırın afiyetle bir güzel yesin.

Armut sapına bayılırlar, ek olarak ayda 1 ya da en fazla 2 kez haşlanmış yumurta ve havuç rendeleyip karıştırın afiyetle bir güzel yesin.
Nasıl vermeme gerekiyor, yemin içine karıştırarak mı ? @Asım Demir Kumunu yemin içine karıştırdım onu yiyor olmalı.

Armut sapını görünce kendi ilgi gösterecektir zaten, havada kapar. :) Yumurta ve havuç karışımını ise küçük yemliğin varsa ona hazırla, normal yemin içine falan karıştırmayacaksın. Bu arada kumu normal yemin içine karıştırma papağanın ne kadar yiyeceğini kendi bileceği için kumu ayrı olarak kafesin içinde başka bir yemliğe tak. Diğer açtığın konuya da arşivden bulup birkaç resim ve öneri bırakmayı düşünüyorum yakın zamanda, papağanını kablolardan uzak tut.

Çözüm
Tamam, teşekkürler :D Kablolara ilgi gösteriyor bende elimle itiyorum. Oyun gibi inatla geliyor tekrar. Büyük ihtimalle farenin tıklama sesine tepki gösteriyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı