Çözüldü SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ChainLee

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçenlerce sıkça mavi ekran yemiştim bazu sorunları çözdüm ama bugün 2 kez daha mavi ekran yedim sorun nedir gerçekten bilmiyorum.
Minidump dosyaları.
Hatada Memory corruption hatası gördüm sanırım RAM ya da HDD SATA'sı tam emin değilim diğer hatalar bilmiyorum ama yardımcı olabilir misiniz bazı arkadaşlar HDD veya SSD kablosunu değişti diyor amam faydası olur mu bilmiyorum.
Bir de sistemde 2 tane HDD var ama birinde sadece elektrik kablosu var SATA kablosu yok onu çıkarmalı mıyım?

Çözüm
Çok daha iyi olur başka ekran kartıyla denemen. Kasanın içinde HD_AUDIO yazan bir kablo var, anakarta bağlanan. Onu kontrol et. Ön veya arkada da jak/USB ile bağlı ses cihazı varsa çıkart.

Yeni ekran kartı takmadan önce DDU ile kaldır şu anki sürücüyü ondan sonra kartı tak. Yüklerken de 20.12 olan sürümü kur.
Ekran kartını değiştirdiğin zaman sorun olmadı demiştin. Buna göre sorun kartta.

Kartlar değişmedi hal hocam bendeki RX 580 takılı hala değiştirmedim ama diğer oyunlarda sıkıntı yok GTA 5'e girince fan hızlıca dönmeye başlıyor bazı yerlerde ve sadece o oyunda iken mavi ekran yiyorum sorun işlemecide olabilir mi onu test edecek bir program falan var mıdır bir bakalım hocam.

Prime95'e sok. 30-45 dakika.

Akşam yapalım hocam.

45 dk ya yakın test de kaldı hocam bir sıkıntı falan olmadı derece ise 70'i geçmedi stok soğutucu ile kullanıyorum sorun işlemcide olabilir mi hala bir sıkıntı çıkarmadı herhalde sorun RAM de değil mi hocam.

Hocam geçen gün test e soktum cevap yazmayı unutmuşum yaklaşık 1 saat test yaptım ve bir sorun yaşamadım stok soğutucu kullanıyorum ve derece 69-70 arasında değişiyordu bütün çekirdekler Full kullanımda idi bir sorun çıkmadı ama.

Son düzenleme:
Çok güzel değerleri. 1 saat Prime95'de sorun çıkmadıysa sorun yoktur. Bellek Tanılama aracıyla test et bu sefer RAM'leri, yaptın mı unuttum açıkçası. Test et 2-3 gün daha, sonra bildirirsin.

Geri
Yukarı