Tarihi İstanbul Hipodromu yeniden inşa edilmeli mi?

svjzib

Centipat
Daha fazla  
Ülkenin sorunlarının ve deprem meselesinin çözüldüğü bir senaryo da Tarihi İstanbul hipodromu restore edilip yarım bırakılmayarak eski halinde ki görüntüsüne kavuşturmalı mı? Turist çeker mi?
(Hipodromun kalıntılarının toprak altında olduğu söyleniyor)
yeni-dönemde-tarihi-i̇stanbul-hipodromunun-yeniden-inşa-v0-tk76t0u741sc1.png

Ülkenin sorunlarının ve deprem meselesinin çözüldüğü bir senaryo da tarihi İstanbul hipodromu restore edilip yarım bırakılmayarak eski halinde ki görüntüsüne kavuşturmalı mı? Turist çeker mi?
(Hipodromun kalıntılarının toprak altında olduğu söyleniyor)
Eki Görüntüle 2157352

Ülkenin sorunları çözülse bile böyle büyük bir yapıyı restore etmek epey bir meblağ ister. Bu hem belediyenin bütçesini aşar hem de kültürümüzle uyuşmayan bir yapıyı tekrar restore etmek epey tepki doğurur. Çevreye vereceği zararlardan da bahsetmiyorum bile.

Ülkenin sorunları çözülse bile böyle büyük bir yapıyı restore etmek epey bir meblağ ister. Bu hem belediyenin bütçesini aşar hem de kültürümüzle uyuşmayan bir yapıyı tekrar restore etmek epey tepki doğurur. Çevreye vereceği zararlardan da bahsetmiyorum bile.
Teşekkürler ama katılmıyorum İstanbul'a verilen zararı zaten verdiler benim bahsettiğim güzel bir çevre düzenlemesi yapılmış daha yeşil güzel bir istanbuldan bahsediyorum
Tepki meselesi ise bu insanlar zaten geri kafalı insanlar Ülkemiz bir çok imparatorluğa medeniyete ev sahipliyi yapmış ve çok zengin bir geçmişe sahip o yüzden böyle yerlerin ölüme terk edilmesi büyük yanlış olur

Teşekkürler ama katılmıyorum İstanbul'a verilen zararı zaten verdiler benim bahsettiğim güzel bir çevre düzenlemesi yapılmış daha yeşil güzel bir İstanbul'dan bahsediyorum.
Tepki meselesi ise bu insanlar zaten geri kafalı insanlar ülkemiz birçok imparatorluğa medeniyete ev sahipliyi yapmış ve çok zengin bir geçmişe sahip o yüzden böyle yerlerin ölüme terk edilmesi büyük yanlış olur.

Bu yapının şu anki yeşil alanları da yok ettiğinin farkındasınız değil mi? Hipodromun çevresine bakarsanız epey bir ağaç olduğu görebilirsiniz. Ayrıca tekrar restore edilirse eskisi kadar tarihi bir yapı olabilecek mi? Hadi bunu da geçtim. Çevredeki binaların inşaat sırasında görebileceği zararı tahmin ettiniz mi? Veyahut görsel açıdan çoğu binanın manzarasını kapattığını hatta Sultan Ahmet Camisinin bile girişini kapattığını gördünüz mü?

Bu yapının şu anki yeşil alanları da yok ettiğinin farkındasınız değil mi? Hipodromun çevresine bakarsanız epey bir ağaç olduğu görebilirsiniz. Ayrıca tekrar restore edilirse eskisi kadar tarihi bir yapı olabilecek mi? Hadi bunu da geçtim. Çevredeki binaların inşaat sırasında görebileceği zararı tahmin ettiniz mi? Veyahut görsel açıdan çoğu binanın manzarasını kapattığını hatta Sultan Ahmet Camisinin bile girişini kapattığını gördünüz mü?
Evet görüyorum ama orada çok büyük bir yeşil alan yok ve tekrar ediyorum benim bahsettiğim tasarım güzel bir İstanbul yenilmenmesinden sonra gerek bina gerek yeşil alan olarak olsun ayrıca yıkılıp tahrip edilen ve sonra eski görünümüne dönüştürülen yapılar var bence turizm olarak ilgi çeker çekmese bile çürümeye birakılmaması ve İstanbulun güzelliğine güzellik katar diye düşünüyorum bir çok medeniyet hatörası olan şehrimiz sadece camiilerden ibaret değil cami girişi konusunda da haklısınüz ona diyecek bir şeyim yok ama bir çözüm bulunabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı