Kitap Tavsiye Kitap: Muazzez İlmiye Çığ - Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı?

Bir Matmazel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Arkadaşlar bugün sizlere çok güzel bir hayat kitabı önermek istiyorum. Hayatınızı yönlendirirken ben genelde bu tarz kitaplardan ziyade kendi kararlarınızı her zaman ön planda tutmanızı öneririm ama söz konusu hayatından, yaşamından ders çıkartabileceğimiz değerli insanlar olunca bu fikrim geçersiz kalıyor. Özellikle de Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan ilerleyen onu bizzat görmüş, hedefini onun yoluyla birleştirmiş biri olan Muazzez İlmiye Çığ'ın tavsiye, öneri ve değerlendirmeleri bizlere her yaşta çok şey katacaktır.

Muazzez İlmiye Çığ bu ülke için çok önemli bir değerdir. Onun kıymetini bilmeli, çalışmalarını incelemeliyiz. Bu eser sizlere çok şey katacaktır.

Şiddetle tavsiyemdir.

Yaşadım Demek İçin Ne Yapmalı? Amazon.com.tr

Muazzez İlmiye Çığ, 80 darbesi sonrası tutuklu devrimciler üzerinde ilaç deneyi yapan HZİ (Hafize-Zekeriya-İtil) Vakfı'nın yönetim kurulu başkanı, sümerolog.

Nedir peki bu insan deneyleri, hemen açalım:

Ana fikir, sosyalizm bir hastalıktır, dolayısıyla tedavi edilmelidir şeklinde. İşte bu tedavi yolları elektrofizyolojik deneyler, Amerika'dan ithal edilmiş çeşitli ilaçlar üzerine. Turan İtil (Muazzez'in kardeşi) bunu kitaplarında anlatıyor. Calisma sonuçlarını da NATO'ya iletiyor.

Bu benzeri yöntemleri WW2'de Naziler, Sovyet askerlerine uygulanmıştı. :) Totalde 2700~ devrimci ellerinden geçiyor. Çıkan sonuç ise, sosyalistlerin "bu hastalığa" istemsizce tutulduğu ve ömürleri yettiğince ceza evinde kalmaları şeklinde oluyor.

images (29).jpeg

Geri
Yukarı