Teknik servis zaman aşımı

ümittt

Decapat
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak.
Bir Teknosa mağazasından klavye almıştım. Ürünüm sıkıntı çıkarınca teknik servise getirdim. Kullanıcı hatası olduğu için tamir ücreti fazla geldi ve iadesini istedim ancak ürün 20 iş günü olan servis süresini geçti hatta 30 günü geçti bende Teknosa müşteri hizmetlerinden mail atmasını istedim ürünün değişimini istedim. En ufak bir haberi bile bir haftada veren servis değişim isteyince 3 günde geri döndü ve ürünüm mağazaya geldi haberi aldım. Ürünü almaya daha gitmedim ancak gelen ürün benim servise verdiğim bozuk ürünse ne yapmam gerekir. Normalde 20 günü geçince 0 ürün veya tamir edilmiş bir ürün alındığını biliyorum ama direk bozuk olan ürün verildiyse ne yapmam gerekir.
Biraz uzun yazdım kusura bakmayın.
Teşekkürler.

Bir Teknosa mağazasından klavye almıştım. Ürünüm sıkıntı çıkarınca teknik servise getirdim. Kullanıcı hatası olduğu için tamir ücreti fazla geldi ve iadesini istedim ancak ürün 20 iş günü olan servis süresini geçti hatta 30 günü geçti bende Teknosa müşteri hizmetlerinden mail atmasını istedim ürünün değişimini istedim. En ufak bir haberi bile bir haftada veren servis değişim isteyince 3 günde geri döndü ve ürünüm mağazaya geldi haberi aldım. Ürünü almaya daha gitmedim ancak gelen ürün benim servise verdiğim bozuk ürünse ne yapmam gerekir. Normalde 20 günü geçince 0 ürün veya tamir edilmiş bir ürün alındığını biliyorum ama direk bozuk olan ürün verildiyse ne yapmam gerekir.
Teşekkürler.
Kaymakamlıklarda bulunan Tüketici Hakem Heyetleri'ne yanında fiş ve fatura ile başvurabilirsin. Eğer onaylarsalar o belgenin fotokopisini çekip teknosadan iade talep edebilirsin. Onaylayıp onaylamakdıklarını evine tebligat gönderirler yazıyor internette. Ben başvuru yaptığımda kendim kaymakamlığa gidip tebligat'ı alıp ürünü iade etmiştim.

Teşekkürler.

6502 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanununa göre bir ürün, satın alındıktan sonra 6 ay içinde arızalanırsa ürünün satın alma tarihinde ayıplı olduğu varsayılır ve bunun aksini ispatlama yükümlülüğü satıcıya aittir.
eğer ürünün 6 ay içerisinde arıa yaptıysa ve kullanıcı hatası olmadığını düşünüyorsan ( bu bilirkişi incelemesinde zaten çıkacaktır ) bulunduğun ilçenin THH bürosuna (genelde Kaymakamlıklarda olur) başvurabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı