Teknik servisin düşük RPM disk takması?

JonathanJim

Hectopat
Makaleler
1
Yer
balikesir-ist
Daha fazla  
Merhaba. 1 hafta önce bilgisayarımı teknik servise göndermiştim sıcaklık değerlerinden ve oyun oynarken ses cızırtılarından dolayı. Onlar da fan temizliği ve termal macun sıktılar.
Diskimde bad sector vardı ve bununla alakalı olabileceğini söyleyip diskimi garantiye gönderdiler ve yeni aynı özelliklerde disk taktıklarını söylediler.
Bugün diskimin 5400rpm Toshiba olduğunu farkettim, eski diskimin markasını tam olarak hatırlamıyorum fakat 7200rpm bir disk olduğunu biliyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Not: Diskten hafifte olsa cızırtılar geliyor. Zamanında bende teknik serviste çalışmıştım galiba 2. el bir disk taktıklarını düşünüyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam verdiğiniz yere götürün geri, niçin konu açma gereği duydunuz anlamıyorum. İdareten takılmış olabilir, karışıklık da olmuş olabilir.

Yapacağınız şeyi biliyorsunuz. Geri götürün olayı izah edin 7200 rpm sabit diski geri iade etme hakkınız bile var parasını söke söke alırsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı