Rehber Telefonda Half-Life ve CS 1.6 nasıl oynanır

İşletim sistemi
Android

LastEmperor

Decapat
Makaleler
2
Bu rehberde Android telefonlarda Half-Life ve CS 1.6 nasıl kurulur onun hakkında konuşacağım.

İlk olarak Play Store'dan Xash3D FWGS ve CS 1.6 client indiriyoruz. (Half-Life için sadece xash3D)

1662098377013.png

1662098419605.png

Daha sonrasında bilgisayardan Steam utgulamasını açıp eğer hangi oyunu istiyorsanız onda sağ tık > yönet > yerel dosyalara göz at (orijinal oyuna sahip değilseniz en aşağıda.)

1662098718646.png

Buradan hangi oyunu yaparsanız yapın sizi Half-Life klasörüne atacaktır, CS 1.6 dosyaları onun içinde. Daha sonra bu açılan Half-Life klasörünü kopyalayıp masaüstüne atıyoruz. Sağ tık > gönder > sıkıştırılmış dosya.

1662099674304.png

Daha sonrasında bunu telefonumuza atıyoruz, ben maille göndermeyi tercih ettim. Telefondan sıkıştırılmış dosyanın içindeki Half-Life klasörünü kopyalıyoruz. Ben sıkıştırılmış dosyayı açmak için ZArchiver uygulamasını kullandım. Ondan sonra telefonun ana dizinine (dcım - downloads klasörlerinin vs olduğu) yapıştırıyoruz.

Screenshot_20220902-092319_ZArchiver.jpg

Yapıştırdıktan sonra klasör isminin başına. (nokta) işareti ekliyoruz. Klasör ismi ".Half-Life" olmalı. Bu işlemi yaptıktan sonra klasör gözükmeyecektir. Bunu yapmamıızın sebebi oyun dosyalarındaki ses ve resim dosyalarının telefona geçmemesi ya da gözükmemesi. Daha sonra xash3D ye girip "select Game data locatıon" düğmesine basıp. Half-Life klasörünü seçiyoruz. Artık Half-Life hazır! "launch xash3D fwgs!" tuşuna basarak oyunu başlatabilirsiniz.

Screenshot_20220902-092207_Xash3D FWGS.jpg

CS 1.6 eklemek için:
Not: CS 1.6 kurmak için diğer adımların hepsini tamamlamanız gerekiyor.

Screenshot_20220902-092248_CS16Client.jpg

Xash3D ye dosyayı attıktan sonra CS 1.6 ya geçip en alttan "CS16-Client'i başlat!" düğmesine basıyoruz. İlk başta uyarı verebilir tamam butonuna basıp tekrar Client'ı başlat diyoruz. Burada tekrar. Half-Life klasörünü seçtikten sonra oyuna giriş yapıyor.

orijinal oyuna sahip olmayanlar için:
Steamden kopyaladığım orijinal oyun dosyaları. Crack değiller içiniz rahat olsun. içinde hem 1.6 hem de hlaf-Life var.

Geri
Yukarı