Telefonlara RTX özellikli ekran kartları gelir mi?

Ben şahsen telefonlara gelme ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Çünkü şu anki F/P diyebileceğimiz telefonlar bile 8 GB RAM ile başlıyor.
Hocam RTX nasıl gelecek ki mobile ?

Ben şahsen telefonlara gelme ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Çünkü şu anki F/P diyebileceğimiz telefonlar bile 8 GB RAM ile başlıyor.

Kanka zaten bildiğim kadarıyla iPhone 15 Pro Max'in işlemcisi RTX tarzı bir teknoloji sunuyor ayrıca şu anda IPhone'da Resident Evil 4 oynayabiliyorsun.

Aslında düşündüğümüzde gelişen teknoloji ile birlikte mobil ekran kartları avuç içine sığacak boyuta geldi. Belki yakın bir gelecekte görme ihtimalimiz olabilir. RTX CoC oynamak... Var Bi hayalimiz :D

Hocam yani demek istediğim oyunlarda RAM ile alakalı bir sıkıntı olmadığı için artık daha üst düzeye çıkarmak için böyle Mobile uyarlanmış ekran kartları gelmeli.

Böylece oyun zevki üst düzeye çıkar.

Hocam yani demek istediğim oyunlarda RAM ile alakalı bir sıkıntı olmadığı için artık daha üst düzeye çıkarmak için böyle Mobile uyarlanmış ekran kartları gelmeli.

Böylece oyun zevki üst düzeye çıkar.

Doğru. Hard disk ile de ilgili bir sorun yok hemen diğer parçaları şak şak yapıp telefonlar için laptoplara zor sığan ekran kartları yapılabilir. RAM ile alakası yok işin belki dediğiniz şey mümkündür ama bu aşırı zor. Laptoplara zor sığan şeyi küçük yapıp, bu kadar performans beklemek bir garip geldi bana. Az boş konu gibi ama yine de görüşünüz için teşekkürler.

Doğru. Hard disk ile de ilgili bir sorun yok hemen diğer parçaları şak şak yapıp telefonlar için laptoplara zor sığan ekran kartları yapılabilir. RAM ile alakası yok işin belki dediğiniz şey mümkündür ama bu aşırı zor. Laptoplara zor sığan şeyi küçük yapıp, bu kadar performans beklemek bir garip geldi bana. Az boş konu gibi ama yine de görüşünüz için teşekkürler.

Hocam belki şu an göremeyeceğiz ama bir gün bu hayal gerçekleşebilir. Şimdi mesela 1969'a gidip akıllı telefonlardan hatta kablosuz telefonlardan bahsetseydin büyük ihtimal gülüp geçecekti.

Geri
Yukarı