Çözüldü JavaScript Tema değiştirme fonksiyonu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

566156

Kilopat
Makaleler
19
Arkadaşlar bir site yazıyorum ancak bir sorun oldu. Tema değiştirmek için fonksiyon yazdım ama çalışmıyor. Detaylar:

HTML:
<script src="script.js"></script>
<button id="button-theme-switch-light" onclick="onSwitchThemeButtonClickLight()">Light</button>
<button id="button-theme-switch-dark" onclick="onSwitchThemeButtonClickDark()">Dark</button>

JavaScript:
function onSwitchThemeButtonClickLight()
{
    document.body.style = "white";
}

function onSwitchThemeButtonClickDark()
{
    document.body.style = "rgb(39, 39, 39)";
}

Ayrıca kolayca anlamanız için böyle yazdım, yoksa HTML kodu tabii ki <html></html> arasında. (script kısmı <head> arasında.) Ayrıca test etmek için böyle kısa yazdım, çalışınca daha detaylı yazacaktım mesela butonların border renkleri gibi. Butona basınca body'in beyaz renk olması lazım ama olmadı. Tarayıcı detayları:

Kod:
Google Chrome: 120.0.6099.225 (Resmi Derleme) (64 bit) (cohort: Stable)
JavaScript: V8 12.0.267.17
User agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/120.0.0.0 Safari/537.36

Arkadaşlar sorunu çözdüm. :)

document.body.style yazdığım için olmuş. Sadece style değil, style.backgroundColor yazmalıymışım. Artık çalışıyor. Dalgınlıktan böyle ufak bir hata yapmışım. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı