Temeli olmayan birinin üniversite sınavına çalışma süreci nasıl olmalı?

Okumanın yaşı yok önce onu bilin hocam. Bende 21 yaşındayım tıp için hazırlanıyorum liseyi 2021'de bitirdim 2. mezun senemde yani geçen sene çalışmaya başladım temelim sizle aynıydı hatta belki daha berbat bile olabilirdim ama birinin bana söylediği ters bir cümleye kafayı taktım ve başladım çalışmaya 1 senede TYT matematik netim şu an ortalama 30 AYT'de 25 civarına çektim ve hala çalışmaya devam ediyorum. Hedefime de er ya da geç bir gün ulaşacağımı biliyorum senin yaş biraz benden büyük ama emin ol yaş en son dert edeceğin şey olmalı abimde tıp okuyor onun sınıfta 39 yaşında adam tıp okudu bitirdi son senesi şu an. Nasıl başlayacağına gelirsen temel düzey bir kampa gir matematik için YouTube'da tonlarca kanal var önerim mert hocadan ilerleyebilirsin. Hukuk için TYT ve AYT'de Türkçe-sosyal ve matematik bölümlerine çalışacaksın ağırlığını AYT'ye vermeni öneririm TYT'de bir temel atınca basit düzey denemeler al denemelerle götür gittikçe seviyeyi arttır AYT'de bolca soru pratiği yap konuyu özüyle öğren. 1 senede olmayacak bir şey değil başarılar dilerim.

Okumanın yaşı yok önce onu bilin hocam. Bende 21 yaşındayım tıp için hazırlanıyorum liseyi 2021'de bitirdim 2. mezun senemde yani geçen sene çalışmaya başladım temelim sizle aynıydı hatta belki daha berbat bile olabilirdim ama birinin bana söylediği ters bir cümleye kafayı taktım ve başladım çalışmaya 1 senede TYT matematik netim şu an ortalama 30 AYT'de 25 civarına çektim ve hala çalışmaya devam ediyorum. Hedefime de er ya da geç bir gün ulaşacağımı biliyorum senin yaş biraz benden büyük ama emin ol yaş en son dert edeceğin şey olmalı abimde tıp okuyor onun sınıfta 39 yaşında adam tıp okudu bitirdi son senesi şu an. Nasıl başlayacağına gelirsen temel düzey bir kampa gir matematik için YouTube'da tonlarca kanal var önerim mert hocadan ilerleyebilirsin. Hukuk için TYT ve AYT'de Türkçe-sosyal ve matematik bölümlerine çalışacaksın ağırlığını AYT'ye vermeni öneririm TYT'de bir temel atınca basit düzey denemeler al denemelerle götür gittikçe seviyeyi arttır AYT'de bolca soru pratiği yap konuyu özüyle öğren. 1 senede olmayacak bir şey değil başarılar dilerim. Bu arada geometri içinde YouTube'da kenan kara var onu tek geçerim.

Geri
Yukarı