Termal Macun Yenileme Sonrasında İşlemci Sıcaklık Değerleri

anilsen-

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Az önce termal macunu yenileyip Valorant'a girdim ve değerleri kontrol ettiğimde 100 dereceye kadar çıktığını gördüm.
Oyundan dolayı mı yoksa stok fan yetersiz mi kalıyor?
Yeni fan mı almalıyım, ne önerirsiniz?

Not: Anlık görünen değerler oyundan çıktıktan sonra masaüstüne döndükten sonra aldığım değerlerdir.

11.JPG

Yani kasa akışı iyi gibi isterseniz bi toz varsa temizleyin macunu fazla koymuşta olabilirsiniz kalitesizde olabilir ilk defa duydum ben bunu...
(birde kasa duvara çok yakın gibi üstte 2 fan olsada genede arkasında boşluk olsa çok iyi olur ben fanlarımın yerini değiştirdim kasada baya bi akışına etki ediyor rahat 7 derece oynadı +2 fan olmadığı halde.)

Yani kasa akışı iyi gibi isterseniz bi toz varsa temizleyin macunu fazla koymuşta olabilirsiniz kalitesizde olabilir ilk defa duydum ben bunu...
(birde kasa duvara çok yakın gibi üstte 2 fan olsada genede arkasında boşluk olsa çok iyi olur ben fanlarımın yerini değiştirdim kasada baya bi akışına etki ediyor rahat 7 derece oynadı +2 fan olmadığı halde.)

Macunu sürmeden önce güzelce temizlemiştim.

Kasayı açıp macunu sildim, yeniden sürdüm. Fazla sürmemeye dikkat ettim bu sefer. Şimdi yine Valorant'a girip değerleri izledim sonuç aşağıdaki gibi çıktı;

22.JPG

Arkadaşlar bir yardımcı olabilir misiniz? :(

Bu işlemi yapma sebebim oyundayken bir anda görüntünün gitmesiydi. Mavi ekran falan da vermiyor, ben takımdakileri ve oyun seslerini duyabiliyorum ama ekran siyah oluyor, sanki kabloyu çekmişim gibi kapanıyor, bilgisayara reset atmadan da düzelmiyor. Az önce yine aynı şeyi yaşadım.

Bunun sebebi oyun mu? Ekran kartı mı? İşlemci mi?

Arkadaşlar bir yardımcı olabilir misiniz? :(

Bu işlemi yapma sebebim oyundayken bir anda görüntünün gitmesiydi. Mavi ekran falan da vermiyor, ben takımdakileri ve oyun seslerini duyabiliyorum ama ekran siyah oluyor, sanki kabloyu çekmişim gibi kapanıyor, bilgisayara reset atmadan da düzelmiyor. Az önce yine aynı şeyi yaşadım.

Bunun sebebi oyun mu? Ekran kartı mı? İşlemci mi?
İşlemciden sanmıyorum alakasız yani ekran kartının kablosunu değiştirip dene olmazsa başka birinde dene ekran kartını arkadaşında felan ama büyük ihtimalle kablodandır değilsede ekran ksrtından yada monitörden girişleri sıkıntılı da olabilir binkerce ihtimal var...

Geri
Yukarı