Tok sesli klavye önerisi

L1fer1o

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yazılımla uğraşan birisiyim ve mekanik kavye sesi hoşuma gitmiyor. Tok sesli klavyelere baktım ve insanlar bir sürü klavye parçası alıp kendileri farklı işlemler ile klavyeyi yapıp tok ses elde ediyorlar. Ben bunlarla uğraşmayı istemiyorum. Bana önerebileceğiniz tok sesli klavye nedir? Ayrıca numpad tuşları olmazsa daha iyi olur.

Red Switch %60 klavye modellerine bakın. (%60 diye geçtiklerinden tam emin değilim, Numpad içermeyen klavye anlamına geliyor olması lazım.)

kdacables instagram sayfası youtube kanalında lube v,s yani sesi toklaştırma işlemi klavyede nasıl yapıldığını gösteriyor bir tane sanırım tok ses brown switchten çıkıyordu switchini bulduktan sonra bu adamlara yollayıp yaptırabilirsin parasıyla veya youtubedaki videolarını izleyip sen kendin klavyen üstünde uygulayabilirsin - bunun dışında yapabileceğin tek şey çok para verip custom klavye almak olur
Red Switch %60 klavye modellerine bakın. (%60 diye geçtiklerinden tam emin değilim, Numpad içermeyen klavye anlamına geliyor olması lazım.)
İstediği tok sesin red switchten çıkmadığına ve çıkmayacağına eminim lütfen yazmış olmak için yazmayın

Arkadaşlar yazılımla uğraşan birisiyim ve mekanik kavye sesi hoşuma gitmiyor. Tok sesli klavyelere baktım ve insanlar bir sürü klavye parçası alıp kendileri farklı işlemler ile klavyeyi yapıp tok ses elde ediyorlar. Ben bunlarla uğraşmayı istemiyorum. Bana önerebileceğiniz tok sesli klavye nedir? Ayrıca numpad tuşları olmazsa daha iyi olur.

Stok olarak tok olanlar biraz pahalı. Red, brown Switch'ler tok olmayacaktır. Türkiye'den ya da yurt dışından hotswappable bir klavye alıp Akko CS Switch'lerle değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Türkiye'den Redragon Kumara, yurt dışından Redragon Fizz alabilirsiniz. Neden Redragon'ları önerdim? Çünkü bulması kolay ve Outemu style hotswapleri (tuşları lehimlemeden sökme) var ve Akko CS'ler Outemu style. Akko CS'ler bütçe için en iyisi ve toklar. Akko CS'ler stok olarak yağlanmış gelse de bir krytox değil. Yine de fazlasıyla iş görür.

Stok olarak tok olanlar biraz pahalı. Red, brown Switch'ler tok olmayacaktır. Türkiye'den ya da yurt dışından hotswappable bir klavye alıp Akko CS Switch'lerle değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Türkiye'den Redragon Kumara, yurt dışından Redragon Fizz alabilirsiniz. Neden Redragon'ları önerdim? Çünkü bulması kolay ve Outemu style hotswapleri (tuşları lehimlemeden sökme) var. Akko CS'ler büyçede en iyisi ve Outemu style pinleri var. Akko CS'ler stok olarak yağlanmış gelse de bir krytox değil. Yine de fazlasıyla iş görür.

Yurtdışından aldığı hotswappable klavye çok pahalıya patlıyor hocam ya çok haklısınız ama fazladan fazladan masrafa girecek böyle bir şey yaparsa üstelik örneğin klavyeye 500 veriyor ama sadece kasasını kullanacağı için 100 150 liralık kısmını kullanacak kalan kısım çöp gibi olacak

Yurt dışından aldığı hotswappable klavye çok pahalıya patlıyor hocam ya çok haklısınız ama fazladan fazladan masrafa girecek böyle bir şey yaparsa üstelik örneğin klavyeye 500 veriyor ama sadece kasasını kullanacağı için 100 150 liralık kısmını kullanacak kalan kısım çöp gibi olacak.

Aslında sadece Switch değişimi yapıp çıkan Switch'leri satabilir. Ama evet katılıyorum, genel olarak klavye hobisi pahalı bir hobi. AliExpress'ten alınanlar da vergilerle zaten pahalıya geliyor. Daha ucuza kapatmak için stabilizerleri ve genel kalitesi biraz düşük olsa da Türkiye'den Redragon Kumara ile Switch değişimi yapması en ucuzu ve doğrusu olur. Sonuç olarak istediği tok sesi Custom keyboardlar ve daha pahalı klavyeler dışında (Razer ve türevlerinden bahsetmiyorum) elde etmesi imkansıza yakın. En ucuza tok sesi verebilecek seçenek hotswappable klavyeler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı