TP-Link TDW8961N Anlık bağlantı kopması

ibrahimozer7

Kilopat
Daha fazla  
Kablolu bağlantı kullanıyorum. Modemim TP-Link TDW8961N ve D-Smart müşterisiyim. İnternetim sürekli bu resimdeki gibi sürekli kopuyor gibi gözüküyor, bağlantı yok diyor sonra 1-2 saniye geçmeden geri geliyor ve sürekli oluyor. Bu sorunun sebebi nedir acaba? Türk Telekom telefon hattımızda bir problem olmadığını söyledi. Keza D-Smart'da internetimizde hiçbir sorun olmadığını söyledi. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    22,2 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleyen: Moderatör:
DNS Kullanıyor musun? Eğer kullanıyorsan söyle bir şey diyeceğim ethernet ve wifi sürücülerini güncel tut, sonra bilgisayarını wifiye bağla giriş yap sonra DNS'yi 8.8.8.8 8.8.4.4 sonra ethernet sürücüne geç ama wifi devre dışı bırakma onda da aynı işlemleri uygulama bende de bu tarz bi sorun vardı uzun süredir bağlantım gitmiyor eğer olmazsa, internet sağlayıcını ara modem düzgün çalışıyor mu onu da kontrol etmek lazım.

Son düzenleme:
dediklerini yaptım sürekli kopmalar devam ediyor sadece lan ışığı gidiyor sanırım , anakartta ve ya modem de problem olduğunu tam olarak nasıl anlarım farklı pc ve ya modemim yok deneyebilecek bir yerimde yok.
Merhabalar tekrardan , öncelikle internet hızım 16mbps internetten bu tarz bi çözüm buldum resimdeki gibi 100mbps yerine 10mbps seçince internetim düzeldi fakat gerekli hızı alamıyorum.Eski haline nasıl dönderebilirim driverla ilgili bir problem midir acaba?

Dosya Ekleri

• yard.jpg
    yard.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı