TP-LINK WN721N Windows 8 Driver Sorununa Çözüm

Mert

Megapat
Makaleler
9
Merhaba arkadaşlar. Ben TP-LINK WN721N sahibiyim. Wireless adaptörümden gayet memnunum. Hiç sıkıntı çıkarmadı ancak Windows 8 Enterprise RTM'de driver problemim var. Driverları tanımıyor. Windows 7'yi iyiki de silmemişim. Başka hiçbir sorunum yok. Sadece Driver sorunum var.

Çözüm:

Öncelikle cmd'yi yönetici olarak çalıştıralım. C:/Windows/system32 nin içinde cmd'yi bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır (Run Administrator)'ı seçelim.

Şimdi ise birkaç kod yazacağız.

Kod:
bcdedit -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS
yazıp enterlayın. Tırnak işaretsiz.

Onay mesajını aldıktan sonra bir kod daha yazalım.

Kod:
bcdedit -set TESTSIGNING ON

Bir onay mesajı daha aldıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıp Aygıt Yöneticisi (Device Manager)'a giriyoruz. Denetim Masası'ndan bulabilirsiniz :) Şimdi sorunlu aygıtlar gözükecek. Onlardan biri ise "USB2.0 WLAN". Şimdi ona çift tıkla girin. Yukarıdan Driver (Sürücü) sekmesine gelip Update Driver (Sürcüyü Güncelleştir)'e basın. Size soru soracak. 2. Seçeneğe basıp devam edin. Şimdi burada yapmanız gereken, TP-LINK'in sitesinden en son sürücüyü indirmek. Ondan sonra ise iş kolaylaşıyor. İndirdiğiniz driverı klasöre çıkartın. Sonrasında kaldığımız yerden devam edelim. Browse (Gözat) a basın. Driverınızın dosyasına girip Driver Files, oradan da Windows 7'yi seçin. De 32 bit mi 64 bit mi. Windows 8'iniz kaç bit ise onu seçin. Sonrasında Tamam (OK)'a basıp Next (İleri) diyoruz. Ve aygıtımız çalışacak.

Alıntı yapacak arkadaşlar lütfen Technopat'tan alıntıdır yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Firmanın resmi adresine giderek araştır. Kullandığın modem için windows 8 sürücüsü yayınlanmış mı? Yayınlanmamışsa beklemek zorundasın.
İkinci olarak eğer o ürünün windows 7 sürücüsü CD'si elinde var ise o CD den önce yükleme esnasında exe dosyasına sağ tıklayıp uyumluluk modunu aç ve windows 7 yi seç.

TP-LINK'e bir mail attım ve cevaba hayret ettim.

Merhaba Mert,

Mühendislerimiz yaptığı incelemeye göre TL-WN721N v1 modelimizin Windows8 ile uyumlu olduğu tespit edilmiştir. http://www.tp-link.com.tr/Resources/software/TL-WN721N_V1_Driver.zip linkinden cihazın güncel sürücüsünü yükleyiniz. Kurulumu ekteki dokümanı okuyarak yapabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Ben kurdum da neden çalışmadı ? v1 modeli değil ki benim ? Bir sürücü bekliyoruz. O zamana kadar yukaridaki yöntem de kullanılabilir.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı