Trojan Win32 Malgent nedir?

aetbx

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Dün bilgisayarda bir kasma olduğunu fark ettim setup da nispeten yeni olduğu için işkillendim Windows Defender'dan tarama yaptım. Her şeyi çıkarıp tam tarama yaptığımda Trojan Win 32 Malgent uyarısı aldım. Dosyayı hemen karantinaya aldım ve sildim System dosyalarındaydı zaten. Tekrar tarama yaptım bir şey çıkmadı ama tam tatmin olmak için Kaspersky kurdum tekrar tarattım yine bir şey çıkmadı. Biraz kasma harici (ki bilgisayar da sabahtan akşama kadar açık kalmıştı güncelleştirme falan yapıyordu CS'de) herhangi bir etkisi de olmadı silmeden önce masaüstünde kabak gibi 3 tane kredi kartı bilgisi vardı Chrome'da falan her yerde hesaplar ve yine kart numaraları vardı. Hiçbirine bir şey olmamış. Acaba Windows Defender yanlış pozitif olarak mı algıladı anlayamadım. Çünkü aldığımdan beri crackli uygulama hiç indirmedim en fazla Steam Epic Games veya Xbox Game Pass. Olmuşsa en fazla aynı gün bol dizi izlemiştim siteden oradan olmuştur da hiç zannetmiyorum. Gerçekten trojansa da Windows Defender güvenilir midir dosya kendini kopyalamış veya gerçekten silinmiş midir? Bilen arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese. Dün bilgisayarda bir kasma olduğunu fark ettim setup da nispeten yeni olduğu için işkillendim Windows Defender'dan tarama yaptım. Her şeyi çıkarıp tam tarama yaptığımda trojan Win 32 malgent uyarısı aldım. Dosyayı hemen karantinaya aldım ve sildim System dosyalarındaydı zaten. Tekrar tarama yaptım bir şey çıkmadı ama tam tatmin olmak için Kaspersky kurdum tekrar tarattım yine bir şey çıkmadı. Biraz kasma harici (ki bilgisayar da sabahtan akşama kadar açık kalmıştı güncelleştirme falan yapıyordu CS'de) herhangi bir etkisi de olmadı silmeden önce masaüstünde kabak gibi 3 tane kredi kartı bilgisi vardı Chrome'da falan her yerde hesaplar ve yine kart numaraları vardı. Hiçbirine bir şey olmamış. Acaba Windows Defender yanlış pozitif olarak mı algıladı anlayamadım. Çünkü aldığımdan beri crackli uygulama hiç indirmedim en fazla Steam Epic Games veya Xbox Game Pass. Olmuşsa en fazla aynı gün bol dizi izlemiştim siteden oradan olmuştur da hiç zannetmiyorum. Gerçekten trojansa da Windows Defender güvenilir midir dosya kendini kopyalamış veya gerçekten silinmiş midir? Bilen arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.

Kaspersky'da bir şey bulmadıysa güvendesindir ama bir de Malwarebytes ile de bir tarama yapmanı tavsiye edebilirim.

Sistem dizininde dediniz, eğer sistem dosyası ise false-positive muhtemelen fakat her ihtimale karşı emin olmakta fayda var. Dosyanın bilgileri nedir? MD5 görüntüleyebiliyor musunuz?

Geri
Yukarı