Tüketici hakları başvurusu

Minsnicterb

Kilopat
Tüketici haklarına başvuruda bulunacağım ama nereyi seçmeliyim bilemedim. Uyuşmazlık tutarı'na ne yazacağım? Ve aşağıdaki seçeneklerden hangisini seçeceğim?
Ürünün fiyatını mı yoksa başka bir şey mi yazacağım?

Adsız.png

Metin şu şekilde;

Xxxxx sitesinden aldığım “590 TL faturalı Razer Huntsman opto-mekanik” klavyeyi, arızası nedeni ile elden Gamemar.com mağazasına verdim; oradan servise gönderildi. 19/02/2021 tarihinde servise ulaştı ve arızalı olduğu belirtildi.

Xxxxx ve Razer servisi arena; ürünün stoklarda olmaması nedeni ile yenisini veremeyeceklerini ve sadece para iadesi yapılabileceğini belirttiler.

590 TL ödeme ile benzeri hiçbir klavye alamayacağımı ve ödemeyi kabul etmeyeceğimi arena ve xxxxx şirketlerine belirttim.

Ürünüm hakkında genel bilgiler: Ürünüm " Razer Huntsman opto-mekanik klavye” ve bu ürünümün özellikleri:
- Razer opto-mechanical: Elektronik tuş hassasiyeti ölçümü.
- Mekanik klavye katogorisi bir ürün.
- RGB ışıklandırma sistemi.

Razer klavye seri numarası: 0000000000000.
Razer klavye ürün kodu: 0000000000000000000.

Sorumlu kuruluşlar ve tüketici haklarından beklentilerim;

-Ürünün aynısı ile değişimi (stokta olmadığından mümkün olmadığını belirttiler)
-En yüksek ticari avans faizi uygulanarak bedel iadesi (rayiç bedeli)
-Ürünün "misli (eş, benzer) " ile değişimi. (yukarıda belirttiğim özelliklere sahip bir ürün, veya aynı özelliklere sahip aynı kalite, farklı bir markada olabilir.)

@Minsnicterb Hocam sonuç ne oldu? Eğer ki istediğiniz sonuca ulaştıysanız hangi yolları izlediniz?
Üst Modeli ile değişim kararı çıktı firma yine ürün stokta yok dedi. Bende ikinci kere tüketici mahkemesi vereceğimi söyledim. Çünkü daha üst modeli yoktu vermeyeceğini belirtti ve ne yapabilirim dedi. Bende ürünün Amazonda olduğunu ve Oradan alıp verebilirsiniz veya güncel fiyatını verebilirsiniz dedim. Başta hayır dedi daha sonra daha fazla ödeyeceğinin farkında varıp isteklerimi yerine getirdi.

Üst modeli ile değişim kararı çıktı firma yine ürün stokta yok dedi. Bende ikinci kere tüketici mahkemesi vereceğimi söyledim. Çünkü daha üst modeli yoktu vermeyeceğini belirtti ve ne yapabilirim dedi. Bende ürünün Amazon'da olduğunu ve oradan alıp verebilirsiniz veya güncel fiyatını verebilirsiniz dedim. Başta hayır dedi daha sonra daha fazla ödeyeceğinin farkında varıp isteklerimi yerine getirdi.

Merhaba benim de başıma aynı sizin gibi olay geldi arena teknik serviste siz ne yaptınız bana 30$+KDV ile başka model dediler ve aldığınız yer ile iletişime geçiniz biz sizin elinizde bulunan markanin distribütörü değiliz stokunuzda yok tarzında yazı yazdilar. Aldığım yer ile iletişime geçtim bizim de elimizde stok yok sitemizden başka model seçip bize bildirin seçtiğiniz ürünün fiyatina göre size indirimli olarak ücret karşılığında verelim dediler.

Geri
Yukarı