Çözüm Tüm mouse modelleri için scroll jump

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

doruhanozkan

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhabalar, kendi başımdan da geçmiş ve insanı bilgisayar kullanmaktan soğutan bir sorunun çözümüne değinmek istiyorum, kullanılan sistem ve çalışma prensibi farklılık göstermediği için her mouseta işe yarayacağını düşünüyorum bu yöntemin. Ben Rival 600 kullanıyorum ve Chrome olsun başka tarayıcılar olsun ya da herhangi bir klasör olsun mouse tekerleğini aşağı ya da yukarı kaydırdığım vakit sayfada zıplamalar meydana geliyor ve düzgün kaydırma yapamıyordum daha önce de başıma gelmişti artık iyice ilerledi ve inanılmaz boyutta sinir bozucu bir hal aldı. 🤬

Durum böyleyken 400 TL'ye aldığım mouse, yer yer 900 küsurden satılmaya başlayınca bende tamir yoluna gittim...izlediğim videolar ve araştırmalar sonucu birkaç çözümü birleştirdim ve bende işe yaramış olan aşamaları paylaşıyorum, şudur ki mouse tekerleğinin bağlı olduğu 'decoder' denen parça suçlu parça yani sorun fiziksel, yazılımsal değil. Chrome ayarlarından smooth scroll seçeneğini kapatsanız, Windows mouse ayarları ile çözmeye çalışsanız da bazen bu sorun çözülmemiş ya da geçici oluyor. Öncelikli olarak eliniz bu tarz kıl tüy işlere yatkınsa mouse modelinize uygun da bir video bulursanız içini tekerleğe ulaşana kadar sökün.

Adım 1- İşaretli olan 4 ayağıda fazla zorlamadan metal yorgunluğuna sebebiyet vermeden hafifçe sıkıştığını görene kadar kargaburun veya pense ile sıkın.

http___image.eston.top_24980_fms_public_2019-04-102_bfca000d-fcee-4c47-83c5-bf35794d32a8_7HH30...jpg

Adım 2- İşaretli çarka altını muhafaza edicek şekilde peçete bez vs. koyun ardından bir miktar yağlayıcı sprey sıkın WD40 olur, x marka olur fark etmez. İşlemden sonra tekerleği yuvaya oturtup birkaç tur çeviri malzemeyi yayın ve işlem bitiyor. Bu yöntem sonucu tekerlek sıfır gibi oldu cidden.

lycyv0pqdlo11.png

Umarım işe yarar bir konu olur, insan başına gelmeden ne kadar sinir edici yenisini almak için üzücü olduğunu anlayamıyor.

O fareyi detaylı bir şekilde açmak için rehber bekliyoruz =)

Forumda sizin yaptıklarınıza cesaret edecek insan azdır muhtemelen.

O fareyi detaylı bir şekilde açmak için rehber bekliyoruz =)

Forumda sizin yaptıklarınıza cesaret edecek insan azdır muhtemelen.

İşin tuhaf tarafı işlem bittikten sonra konu açma fikrine kapıldım. İnsanlar aramasın,sinirden delirmesin bir konu açayım dedim ki,konuyu açarken zaten fareyi kullanıyordum.😅

Daha önce de sol Click tuşu sallanıp ses yapıyordu ve bilek aim sahibi biriyim ve FPS oyunlarında kısa hareketlerde bu ses beni çok rahatsız etti,yine açıp vidasını sıktım sorun çözüldü artık en kısa zamanda komple demonte ve montaj işlemlerini fotoğraflarıyla paylaşacağım.

İşin tuhaf tarafı işlem bittikten sonra konu açma fikrine kapıldım. İnsanlar aramasın sinirden delirmesin bir konu açayım dedim ki konuyu açarken zaten fareyi kullanıyordum.😅

Daha önce de sol Click tuşu sallanıp ses yapıyordu özellikle bilek aim sahibi biriyim ve FPS oyunlarında kısa hareketlerde bu ses beni çok rahatsız etti yine açık vidasını sıktım sorun çözüldü artık en kısa zamanda komple demonte ve montaj işlemlerini fotoğraflarıyla paylaşacağım.
Güzel bir rehber olur valla, elinize sağlık şimdiden =)

Geri
Yukarı