Türk Telekom 1000 Mbps paket 100 Mbps hız veriyor

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Türk Telekom'dan ekipler gelip kurulum yaptı. 100 Mbps olarak başlattım, online işlemlerden 1000 Mbps olarak değiştirdim ve aktifleşti ki müşteri hizmetleri de aktif olduğunu söyledi. Hız testi yaptığımda halen daha 100 Mbps indirme ve 8 Mbps upload alıyorum ama 1000/20 olmalıydı. Müşteri hizmetleri bu konuda bir şey yapamayacağını teknik ekip yollayacaklarını söylediler ama neden kaynaklı olabilir bu? Modem resetlesem falan işe yarar mı? Altyapım 1000 Mbps destekliyor. Kullandığım ethernet kablosu CAT6. Mantıken altyapıda sorun olsa bile 100'ü geçmem gerekmez miydi?

Hız testinde ilk saniyeler yüksek hızlardan başlıyor daha sonra 100'e sabitleniyor.

Modemden kaynaklı olabilir mi?
Modem gigabit destekliyor.
Hız testi yaparken görev yöneticisinden ağ kısmının kullanım yüzdesini paylaşır mısınız?

O fiber internete uygun modem veriyorlar zaten. Kablosuz olsa bir ihtimal ama kablolu olarak kullanıyor arkadaş.
Sorun düzelmiş görünüyor.
1670860238385.png

İndirme hızım fena değil ama 960 olsa iyiydi.

ONT cihazınız Nokia marka mı? 940'ta kalmanızın nedeni portların 1 gbps ile sınırlı olması olabilir. Gigabit olmayan 100'lük portlarda 94 mbps alma olayı gibi.
ONT cihazı dediğiniz modemin küçük boyutlu olanına benzeyen şey ise altında Huawei yazıyor.

Ah be kanka :D Ben de 150 kb ışık hızında yurtnetliyim. Zor işimiz :)
150 kbps ise üzücü gerçekten ama 150 kb/s ise yine internete girersiniz. :) Hocam tabii ki daha altyapısı olmayan olup da ADSL kullanan evler varken benimkisi dert değil ama işte 960/980 alabilmek varken neden daha düşük olsun? İnsan üzülüyor yine de.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı