Banka/Kart Türkiye'de nasıl Apple Pay kullanılır?

KyryloDN

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Слов'янськ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Extensa EX215-54 || Intel Core i5-1135G7 2.40GHz || Intel iRIS Xe Graphics || 16GB DDR4 3200 MHz || OS: Windows 10 Home
Daha öncesinde alfa-bank'ın (Ukrayna) banka kartını Apple Pay'e ekleyip kullanabiliyordum ama kartımın süresi doldu ve artık Ukrayna'da olmadığım için kartı yenileyemiyorum ve Türkiye de anlaşmalı banka olmadığı için Apple Pay'i kullanamıyorum Wise için "sürekli Türkiye'de harcama yaparsan Türkiye'de yaşadığın anlaşılır ve hesabın kapatılır" diyorlar. Gerçekten böyle bir şey var mı? Eğer varsa Wise alternatifi olarak ne önerirsiniz?

Daha öncesinde alfa-bank'ın (Ukrayna) banka kartını Apple Pay'e ekleyip kullanabiliyordum ama kartımın süresi doldu ve artık Ukrayna'da olmadığım için kartı yenileyemiyorum ve Türkiye de anlaşmalı banka olmadığı için Apple Pay'i kullanamıyorum Wise için "sürekli Türkiye'de harcama yaparsan Türkiye'de yaşadığın anlaşılır ve hesabın kapatılır" diyorlar. Gerçekten böyle bir şey var mı? Eğer varsa Wise alternatifi olarak ne önerirsiniz?
Wise'da şu an doğrudan kullanılmıyor zaten. Amerika hesabım vardı. Birkaç ay önce Türkiye'de kullanıma kapatıldı maalesef. İşlem yapmaya çalışınca güvenlik sebebiyle reddedildi uyarısı alıyor Wise kullanıcıları.

Wise'da şu an doğrudan kullanılmıyor zaten. Amerika hesabım vardı. Birkaç ay önce Türkiye'de kullanıma kapatıldı maalesef. İşlem yapmaya çalışınca güvenlik sebebiyle reddedildi uyarısı alıyor Wise kullanıcıları.

Şu an aktif Wise hesabım var konumumu birleşik krallık olarak seçtim ve sahte adres girerek sanal kart oluşturdum bugün birkaç defa ödeme yaptım ve hiçbir sorun olmadı sadece gerçekten hesap kapatılma olayı var mı onu merak ediyorum.

Var tabi. Sürekli kullanım ardından adres verifikasyonu isteyecek. UYgulamadan atacak seni. Sonra TR adresiyle girdiğin IP görüldüğünden dolayı kartın TR'de kullanıma kapatılacak.

Var tabii. Sürekli kullanım ardından adres verifikasyonu isteyecek. Uygulamadan atacak seni. Sonra TR adresiyle girdiğin IP görüldüğünden dolayı kartın TR'de kullanıma kapatılacak.

Peki Wise'a alternatif olarak ne kullanılabilir?

Redotpay isminde bir sanal kart uygulaması ile kripto varlıkları standart paraya çeviren ve bun gerçek hayatta fiziki veya sanal kart ile kullanabileceğimizi söyleyen bir Çinli firma. Apple Pay ile ödemeyi de destekliyor ve Türkiye'de de bu yöntem ile Apple Pay kullanan birkaç YouTube videosuna denk geldim.
Yeni bir girişim olduğu belirtilmiş ancak ne kadar güvenlidir çekincelerim var. Deneyip kullanmış olan birileri varsa buradan bilgilendirme yapabilir mi?
redotpay diye yeni bir konu açmıştım ama burada da belirtmekte fayda var diye düşünüyorum. böyle bir durum var deneyen kullanan var mı güvenli mi merak ediyorum.

Geri
Yukarı