Tufan İletişim cam değişimi sırasında telefonun her yerini bozdu

Merthella

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle herkese merhaba, dostlar! İyi Sosyaller. Bir hafta öncesine kadar araştırıp bulduğum bir telefoncu var, Tufan İletişim diye. YouTube'da videolarını da beğendim, güzel duruyordu. OnePlus 9 cihazımın cam değişimi için yola koyuldum. Neyse, vardım ve cihazı teslim ettim. İki saat sonra geri aldım, fakat geri aldığımda bir süre sonra kamereda toz fark ettim. Tekrar götürdüm ve düzelttiler. Sonra yarı yolda telefonun arka kapağının alt tarafının tam olarak yapışmadığını fark ettim. Geri götürdüm, artık yorulmuştum. Tekrar düzelttiler ve eve geçtim. Evde ise ekranda bir baloncuk fark ettim. Yarın tekrar götürme durumum olacak.
Telefonu götürmeden önce her tarafını testler dahilinde incelemek için bir video çekmiştim. Eğer yarın başıma bir şey gelirse ne yapmamı önerirsiniz?
Telefonumaa zarar oluşabileceği endişesiyle korkuyorum, çünkü yapılan işlem nedeniyle ekranda yanık veya benzeri sorunlar ortaya çıkabilir gibime geliyor.
Yine sakin ve anlayışlı olmaya çalıştım.

(moderatör başlığı biraz değiştirmiş, bozdu kelimesi pek doğru değil bence ya :) )

1699977502343.png

1699977522253.png

1699977750509.png

1699977539083.png

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhaba, dostlar! İyi sosyaller. Bir hafta öncesine kadar araştırıp bulduğum bir telefoncu var, tufan iletişim diye. YouTube'da videolarını da beğendim, güzel duruyordu. OnePlus 9 cihazımın cam değişimi için yola koyuldum. Neyse, vardım ve cihazı teslim ettim. İki saat sonra geri aldım, fakat geri aldığımda bir süre sonra kamereda toz fark ettim. Tekrar götürdüm ve düzelttiler. Sonra yarı yolda telefonun arka kapağının alt tarafının tam olarak yapışmadığını fark ettim. Geri götürdüm, artık yorulmuştum. Tekrar düzelttiler ve eve geçtim. Evde ise ekranda bir baloncuk fark ettim. Yarın tekrar götürme durumum olacak.
Telefonu götürmeden önce her tarafını testler dahilinde incelemek için bir video çekmiştim. Eğer yarın başıma bir şey gelirse ne yapmamı önerirsiniz?
Telefonumaa zarar oluşabileceği endişesiyle korkuyorum, çünkü yapılan işlem nedeniyle ekranda yanık veya benzeri sorunlar ortaya çıkabilir gibime geliyor.
Yine sakin ve anlayışlı olmaya çalıştım.

(Moderatör başlığı biraz değiştirmiş, bozdu kelimesi pek doğru değil bence ya :) )

Eki Görüntüle 2014677

Eki Görüntüle 2014681

Eki Görüntüle 2014688

Eki Görüntüle 2014682

Bu yüzden telefonculara gitmem eski telefonumun ekranı paramparça olmuştu ekran değişimi için verdik babam almış telefonu verdi bana arkasında kılıfla hediye etmiş meğerse kılıfı çıkardığımda arka kapağı yamultmuş bildiğin içi gözüküyor 1000 lirada para aldı o zamanın parasıyla o gün bugündür yetkili servis 10 bin istese servise veririm tabii bu rakam işin şakası olay telefoncudan uzak durmanız gerektiği kısacası.

Şikayetvar:

14 Kasım'da Oneplus 9 cihazımı cam değişimi için götürdüm. Belirli bir fiyatta anlaştık ve gittiğimde polarizenin zarar gördüğünü beyan ettiler. 'Değiştirelim' dediler, ben de 'tamamdır' dedim. Birkaç saat sonra cihazı elime aldığımda kamerada büyük bir toz fark ettim. Ardından geri götürdüm ve hallettiler. Geri çıktığımda ise bu sefer arka kapağın tam yapıştırılmadığını fark ettim.

Tekrar geri gittim ve yapıştırdılar. Ancak bu sefer kamera içinde tekrar toz fark ettim ve artık geri gitmek istemedim. Uzakta oturduğum için erken çıkmam gerekiyordu. Eve geldiğimde ise ekranda zarar görmemiş bir yerde yeni bir zarar daha fark ettim. Çok sinirlendim. Üstelik cihazı ertesi gün, 15 Kasım'da lastiklerinden arındırdığımda arka kapağın daha fazla açıldığını gözlemledim.

Şaka gibi, bataryada hiçbir problem yoktu (kendileri de onayladı, gözlerimle gördüm). Kendilerine durumu anlattım ve 'Böyle böyle yardımcı oluruz, efendim' dediler.

Uzun bir özür mesajı yazdılar. 16 Kasım'da ekrandaki sorunu küçük bulup önce ekrandan kaynaklanmadığını, anakarttan olduğunu söylediler. 'İsterseniz diğer ekranı takıp gösterelim' dediler. Tamam dedim. Sonra bir anda 'sorun ekranda' demesinler mi? Oyun mu oynatıyorlar anlamadım.

Anlamadığım şey, o kadar telefonu tamire vermeden önce videosunu çekmem ve sorunun olmamasıydı. Arka kapağın hatasını üzerlerine aldılar. Başta 'batarya şişmiş galiba' dediklerinde cabası, ama olabilir ihtimaldir. Şimdi de 20 Kasım. Parmak izi okuyucusu bazen çalışıyor, bazen reddediyor.

Tüm her şeyi denedim, fabrika ayarlarına geri döndürmek vesaire. Bunları kendilerine ilettim, fakat herhangi bir cevap alamadım. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Tüm kanıtlar, yazışmalar, videolar var, fakat şu anlık o verilere ulaşamıyorum. Akşama yakın tekrar konuyu güçlendirmek için buradan paylaşacağım.

Tamir öncesi:tamir öncesi test kasa:tamir öncesi kasa test
Kasanın açılması:Untitled
Ekrandaki leke X baloncuk (bilmiyorum) :baloncuk
İlk gidiş:vardık
Polarize:polarize film değişicek dediler ekstra 1000 tl

Ek olarak:
[18:09, 11/14/2023] Me: Merhabalar tekrardan, cihazda böyle bir baloncukla karşılaştım kendiliğinden geçmesi mümkünmüdür

[18:10, 11/14/2023] Tufan İletişim: müsait olduğunuzda getirin yardımcı oluruz efendim

[18:34, 11/14/2023] Me: Bugün birkaç kez mağazanıza gitmek zorunda kaldım ve bu durum benim için hem de sizin için zaman kaybı oldu, anlıyorum meşgulsünüz Allah kolaylık versin.
Cam'ı yaptırdıktan sonra kameramın içinde toz partikülleri fark ettim. İkinci ziyaretimde arka kapağın düzgün oturmadığını gözlemledim. Ve şimdi de, ekranda baloncuk fark ettim.
Yarında aynı şekilde olmasını cidden canı gönülden istemiyorum hem kendi açımdan zamanım gitmesin hem de sizin açınızdan zamanınızın gitmesine.

*Cihaz'ın içini açıp kapamak ile yoruyoruz aynı şekilde.

[18:36, 11/14/2023] Tufan İletişim: anlıyoruz sızı efendim
[18:36, 11/14/2023] Tufan İletişim: anlayışınız için şükranlarımızı sunuyoruz efendim

[18:40, 11/14/2023] Me: Yarınki yapılacak işlemde cihazıma hiçbir zarar gelmeyeceğine dair net bir cevap verebilir misiniz?

[18:43, 11/14/2023] Tufan İletişim: tabii ki efendim
[19:14, 11/14/2023] Tufan İletişim: yoğunluktan dolayı çok nadir de olsa bu tür sorunlar olabilmekte lakin hiçbir zaman müşterilerimizi mağdur etmedik yine etmeyiz buna emin olabilirsiniz zaten yaptığımız bütün işlemler 6 ay garantilidir. Bu durum bizden kaynaklı bir durum yani garanti kapsamında cihazınıza herhangi bir zarar gelmeyecek bir daha makineye koyup baloncuğu gidereceğiz gönül rahatlığıyla getirebilirsiniz elimizden gelenin fazlasını yapacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın efendim" tamamdır dedim.

"Hayırlı sabahlar, bugün işlerimden dolayı gelemeyeceğim en yakın hafta sonu gelebilirim o sürece kadar telefonu kullanmam sorun olur mu lastiklerinden arındırıp.
Getirdiğimde herhangi bir sorun ile karşılaşırmıyım? "

[10:29, 11/15/2023] Tufan İletişim: yok efendim"
[10:29, 11/15/2023] Tufan İletişim: sorun olmaz"

[Lastiklerden arındırdım]

[10:52, 11/15/2023] Me: Cihazımı lastiksiz incelediğimde arka kapağının bu sefer başka bir yerini açıldığını fark ettim
[10:52, 11/15/2023] Me: Ne diyeceğim bilmiyorum

[10:52, 11/15/2023] Tufan İletişim: getirin yardımcı olacağız size efendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı