Çözüldü TurkNet internet gidip geldikten sonra ping artışı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Bir ara elektrikler gidip geldi ve sebepsizce oyunlardaki pingim 20 civarı arttı. Samsun sunucusuna 5-6 ping ile bağlanırken şu an 18 Ping'den aşağısını alamıyorum. Çözümü nedir bunun?

Çözüm
Online işlemlerden hattınızı resetleyin.
En son onu denediğimde sıfırlama falan yollamıyordu da denerim bir.
Hattını ilk önce intervalled yaptır sonra tekrar FastPath yaptır belki düzelir.
Bunu hangi birime nasıl anlatmam gerek? Çoğu müşteri hizmetleri İnterleave ve Fastpath modunu bilmiyor çünkü.

2 saate oturur dediler ama hiçbir gelişme falan yok. Pingim halen aynı. Ne yapmalıyım? Boş yere yüksek ping alıyorum.

TürkNet'e yazıp arandıktan 1 saat sonra falan pat diye düzeldi. Kaydı kapattık. Yardım eden herkese teşekkürler. Ben bir tık ayar olduğum için aceleye getirmişim işi.
Online işlemlerden hattınızı resetleyin.
Hattını ilk önce intervalled yaptır sonra tekrar FastPath yaptır belki düzelir.
Bunu hangi birime nasıl anlatmam gerek? Çoğu müşteri hizmetleri İnterleave ve Fastpath modunu bilmiyor çünkü.

2 saate oturur dediler ama hiçbir gelişme falan yok. Pingim halen aynı. Ne yapmalıyım? Boş yere yüksek ping alıyorum.

TürkNet'e yazıp arandıktan 1 saat sonra falan pat diye düzeldi. Kaydı kapattık. Yardım eden herkese teşekkürler. Ben bir tık ayar olduğum için aceleye getirmişim işi.

Son düzenleme:
Çözüm

Bunu hangi birime nasıl anlatmam gerek? Çoğu müşteri hizmetleri interleave ve FastPath modunu bilmiyor çünkü.

TurkNet'e yazıp arandıktan 1 saat sonra falan pat diye düzeldi. Kaydı kapattık. Yardım eden herkese teşekkürler. Ben bir tık ayar olduğum için aceleye getirmişim işi.

TurkNet kalitesi hocam bu arızayı Millenicom TT Netspeed Superonline da yaşasanız 1 ay uğraşırdınız.

Ama boşuna anlatıyoruz 30 TL için dandik sağlayıcıya geçip pahalı olduğu için gömen tayfa :)

TurkNet kalitesi hocam bu arızayı Millenicom TT Netspeed Superonline da yaşasanız 1 ay uğraşırdınız.
Ben daha çok kaydı 5 dakika önce açtım ve 5 dakika sonra bir anda aradılar buna şaşırdım. Sorunu biraz anlatınca direkt güncelleme gönderdiler. Sonrasında ping değerleriniz 2 saat içinde oturacaklardır bu esnada internetinizi kullanabilirsiniz demişti. Tam da söylendiği gibi oldu gerçekten.
Ama boşuna anlatıyoruz 30 TL için dandik sağlayıcıya geçip pahalı olduğu için gömen tayfa :)
3-5 az verip kaliteden ödün vermeye gerek yok hiç gerçekten.

benim internetimdede interleaved olayı olmuştu netspeed kullanıyorum mh'yi aradığında fast path'e geçirebilirmisiniz yada oyuncu profiline demiştim şak diye dsl gidip geldi hattım fast path olmuştu, bunun iss ile alakası değilde sanırım bilgili insanlar bu işten anlayanlar yapıyor direk 😃

benim internetimdede interleaved olayı olmuştu netspeed kullanıyorum mh'yi aradığında fast path'e geçirebilirmisiniz yada oyuncu profiline demiştim şak diye dsl gidip geldi hattım fast path olmuştu, bunun iss değilde sanırım bilgili insanlar anlıyor direk 😃
Anlayan birine denk gelmek de bir tık şans işi. TürkNet'de en azından yazıyorsun ve sorunu anlayan biri size dönüp hallediyor olayı.

Geri
Yukarı