TYT'de nasıl bir yol izlenmeli?

Denji

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. Ben 10. sınıfım ve TYT'ye başlamak istiyorum. Şu anlık sadece günlük 20 paragraf + 10 problem + kitap okuma rutinimi oturtmuş bulunmaktayım fakat genel olarak TYT matematik konularında çok eksiğim. Özellikle 9. sınıf konularım hiç yok ne yazık ki. TYT mi yoksa sadece 10. sınıf mı çalışmam gerektiğini bilmiyorum. Bana bir yol gösterir misiniz?

TYT için gerçekten senin için erken 9'dan eksiğin varsa tamamla 10. sınıfı çalış bu sene fonksiyon göreceksin onu kafanda oturt iyice öğren. 9'da öyle çok zor konular yok ancak temel konu olarak üçgen var, 9'un en önemli konusu bana kalırsa. Bir de günlük 20 paragraf çöz şeyi gerçekten bence bir yalan (Bunu 11. sınıfta sadece 1 tane paragraf kitabı bitirmiş ve şu an 35+ Türkçe yapan biri olarak söylüyorum.) 20 paragraf çözeceğine 30dk daha fazla kitap oku emin ol daha çok işine yarar bu aşamada, 12. sınıfta falan çözeceksin bol bol zaten şimdiden yapmana gerek yok. Çok tyt denemesi yapayım onu yapayım bunu yapayım kafasına girme. Matematiği hallettiğin sürece feni de derste dinlediğin sürece halledersin. 10. sınıf fenin üstüne gitmelisin çünkü kimya ve fizikte en temel konular 10. sınıfta.

Peki direkt TYT kampları ile birlikte mi konuları götürmem mi daha mantıklı olur yoksa hafta içi 10. Sınıf - hafta sonu 9. Sınıf şeklinde çalışmam mı daha mantıklı olur?

Peki direkt TYT kampları ile birlikte mi konuları götürmem mi daha mantıklı olur yoksa hafta içi 10. Sınıf - hafta sonu 9. Sınıf şeklinde çalışmam mı daha mantıklı olur?
Okulda falan taze işlediğin konuyu tekrar edip test çöz, konu olarak da okul dışında 9.sınıf çalış. Kafanın uyduğu bir öğretmen varsa da onla konuş ve destek al arada.

Tüm zamanını da derse ayırma, oyun oyna ya da dışarı çıkacağın zaman çık.

Şimdiden kitap okuyarak bilişisel performansınk arttırabilirsin. Paragraf ve problem de kolay olan kaynaklardan başlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı