TYT'de neye çalışılmalı?

Yunus09121

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben 11. sınıfa gidiyorum yavaştan sınava hazırlanacağım bölüm olarak sayısal seçtim TYT de neye çalışmama gerek biri yardımcı olabilir mi?

Paragraf ağırlığını vermeni önermem son yıl da halledilir. Günlük kitap oku 30 net olur sonrası dil bilgisi. Ben olsam matematik ve geometri çalışırdım. Kalan süremi de 11 derslerine verirdim. Matematik ve geometriyi bitirir 30+ yaparsan gelecek sene rahat olursun.

Paragraf ağırlığını vermeni önermem son yıl da halledilir. Günlük kitap oku 30 net olur sonrası dil bilgisi. Ben olsam matematik ve geometri çalışırdım. Kalan süremi de 11 derslerine verirdim. Matematik ve geometriyi bitirir 30+ yaparsan gelecek sene rahat olursun.
Geometriyi neden bitirmelisin çünkü 2023de normal matematik sorularında neti benden 4 net eksik olan arkadaşım sırf 2 net geometrisi fazla diye benim önümdeydi.

Hocam 11. Sınıftta tytye ekstra ekstra bir ağırlık vermenize gerek yok. Temeliniz olacak şekilde tüm tyt konularını bir gözden geçirin yeter. Biyoloji, fizik ve kimyadaki - varsa - bilmediğiniz konulara bakın. Ezber kısımları bir iki kez okuyun yeterli. Nasıl olsa 12'ye geçtiğinizde tekrardan tekrar edeceksiniz. 11. Sınıf konularını anlamaya çalışın kesinlikle. AYT'nin temellerini sağlam atmanız gerekiyor çünkü.

Geri
Yukarı