Ubuntu 13.10 da Google Chrome Oturum Açamama Sorunu

cafer

Hectopat
Makaleler
1
Yer
mersin
Daha fazla  
Meslek
asosyal
Linux Ubuntu 13.10'u USB'me yazdırdım, 40 GB lık harddiskime kurdum(2 işletim sistemi 1 harddiskte değil Linux için ayrı harddisk), her şey güzel, Skype olayını çok beğendim ama tek sorunum Google Chrome'da oturum açamıyorum.

Gmail'e girebiliyorum ama Chrome'da oturum açamıyorum, yer imlerimi temalarımı senkronize edemiyorum. E-Postamı ve şifremi yazıyorum herhangi bir hata mesajı vermeden tekrardan E-Posta ve şifre istiyor ama kesinlikle E-Postamı ve şifremi yanlış girmiyorum, eminim. Zaten dediğim gibi öyle bir uyarı da vermiyor.

Ubuntu forumlarında bu birçok kişinin başına gelmiş ama kimse tam çözememiş, net bir bilgi yok yani.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de başıma gelmişti Debian'da. Google Chrome güncelleyince düzelmişti.

Oturum açmaya çalıştığınızda belli bir hata veriyor mu ?
Dediğim gibi kesinlikle hiç bir hata vermiyor, E-Postamı ve şifremi eksiksiz yazıyorum, giriş yap diyorum ama hiç bir hata almadan tekrardan giriş sayfasına yönlendiriliyorum.

Chrome sürümü stabil mi? Beta mı ? Bir de aynı hatayla karşılaşan kullanıcılar olduğunu söylediniz, onlar herhangi bir çözüm bulabilmişler mi?

İlginç bir durum açıkçası. Ben Mint'te bu gibi bir hatayla karşılaşmadım. Şimdi Chrome'dan kaynaklanıyor desek, sorun şimdiye kadar çözülmüş olurdu. Ubuntu'dan kaynaklanıyor desek, alakayı kuramadım. Tekrar yüklemeyi de denediniz yanılmıyorsam? Kullandığınız yükleyiciyle bir alakası olabilir mi?

Gerçi geçen günlerde başıma şöyle bir durum gelmişti. Kullanmadığım bir programı kaldırırken, kullanılmayan paketleri de kaldırsın diye " sudo apt-get autoremove " komutunu verdim. O sırada PlayOnLinux da gitti. Belki de siz başka bir programı kaldırırken, sistem Chrome'un işine yarar bir kaynağı silmiş olabilir. Bir ihtimal. Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef.

Benim de başıma gelmişti. Hem Mint hem de Ubuntu'da ve ne yaptıysam çözemedim.
Mac OS X'de tıkır tıkır çalışıyor sorunsuz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı