Ubuntu Boot Edilmeme Sorunu

Hakan Tekir

Hectopat
Daha fazla  
Hayırlı günler arkadaşlar. Windows 10'da mavi ekran hatası alıp duruyorum, hem mavi ekrandan dolayı hem de Linux'tan dolayı Ubuntu kurayım dedim. Ubuntu 16.04 LTS indirdim ve Rufus ile ''UEFI kurulum için GBT bölüm düzeni ile'' USB belleği boot belleği yaptım. Sonra bilgisayarı UEFI bellek ile başlattım ve Ubuntu kurulumunu yapmaya çalıştım. Windows'u sildim Ubuntu kurulumunun başında. Şimdi şöyle bir durum var. Ubuntu kurulumunda ''Yeniden başlatmanız gerekiyor'' bu kısma kadar geldim. Sorunum tam olarak bu. Yeniden başlattığım zaman Ubuntu açılmıyor, bilgisayar sanki Feedos gibi davranıyor. Ubuntu'ya bellek ile girebiliyorum ama belleksiz bilgisayarı açtığımda Ubuntu ortalarda yok. Freedos misali. Sanki bilgisayar Ubuntu'yu yüklü görmüyor ve boot etmiyor. USB ile Ubuntu'ya girdiğim zaman işletim sisteminin içinden Ubuntu kurmaya çalıştığım zaman ise "Bu bilgisayarda Ubuntu 16.04 LTS yüklü'' diyor. Anlamış değilim. Bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı